menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bal kabağının çekirdeği kendi içerisinde filizlendi

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN – KAYSERİ’nin Yeşilhisar ilçesinde yetişen, 10 kilogram ağırlığında bir bal kabağının çekirdeğinin kendi içerisinde filizlenmesi şaşkınlıkla karşılandı.
29 Eylül 2020, Salı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Çelik, Yeşilhisar’da bağ komşusu tarafından kendisine hediye edilen bal kabağını kesince şaşkınlığını gizleyemedi. Bal kabağının içerisinde çekirdeklerinin filizlendiğini gören Çelik, kentte gazetecilik yapan Azim Deniz’e bal kabağını gönderdi.

Tarıma da ilgisini olduğunu söyleyen gazeteci Azim Deniz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gazeteciyim ama tarıma da ilgim var. Bu gördüğünüz bal kabağı 10-12 kilogram civarında. Bal kabağını komşusu tarafından kendisine verildiğini söyleyen ve kesince içinde çekirdeklerin filizlendiğini gören Kayseri Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Çelik bizlere gönderdi. Bal kabağında çok ilginç bir durum var. Aynı insan gibi kabağın karnında çekirdekleri sitillenmiş. Çekirdekler içindeyken filizlenip, büyümeye başlamış, bize çok enteresan geldi. Yeşilhisar ilçesinde bir bahçede yetişmiş ve içini kesince başkan Mustafa Çelik de haber yapmak için bizlere gönderdi. Gerçekten çok ilginç bir durum, birçok çekirdeği kendi içerisindeyken sitillenmiş” diye konuştu.

 

 

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır