menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Ayasofya’da 86 yıl sonra ilk Cuma namazı dünya basınında

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla kılınan Cuma namazının ardından 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması dünya basınında geniş yer buldu. Çok sayıda ajans, Ayasofya’daki Cuma namazını canlı yayınladı.
24 Temmuz 2020, Cuma

Katar merkezli haber kanalı Al Jazeera, Ayasofya’daki Cuma namazını hem Arapça hem İngilizce olarak canlı aktardı. 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya’daki Cuma namazı İngiltere merkezli Reuters, ABD merkezli AP ve Fransa merkezli AFP haber ajansı tarafından da canlı olarak yayınlanırken; Pakistan’ın Samaa TV kanalı ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Cuma hutbesini eş zamanlı İngilizce tercümesiyle canlı aktardı. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşların da katılımıyla kılınan Cuma namazı ayrıca Almanya merkezli uluslararası video haber ajansı Ruptly tarafından da canlı yayınlandı.


YUNAN MEDYASI DA YAKINDAN TAKİP ETTİ


Yunan televizyon kanalı Skai TV de Cuma namazı için Ayasofya’da toplanan kalabalığı canlı aktardı. Ayrıca, Yunan televizyonu Skai TV’deki haber programında fresklerin perde ile kapatılmamış hali ve kapatılmış hali yer aldı. Öte yandan, Yunanistan devlet kanalı ERT1 de Cuma namazı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk medyasına yaptığı açıklamaları canlı aktardı.

Diğer MEDYA Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır