menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Aktaş, Gökkent sakinlerinin taleplerini sıraladı

Saadet Partisi (SP) Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Gökkent Mahallesi ziyaretinde mahallelilerin taleplerini dinledi. Aktaş, taleplerin karşılanması için başka Melikgazi Belediyesi olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’ne de seslendi.
26 Ağustos 2021, Perşembe

Saadet Partili Sinan Aktaş, ilçe teşkilatıyla Gökkent Mahallesinde vatandaşları ziyaret ettiklerini söyledi. Aktaş, mahallelilerin sorun ve taleplerini dinlediklerini, bu sorunların da basit, çözülebilir sorunlar olduğunu aktardı.

Başkan Aktaş, Gökkent Mahalle sakinlerinin taleplerini şöyle sıraladı:

KENT EKMEK BÜFESİ TALEBİ

Kent ekmek büfesi talep ediliyor. 7 bin kişilik nüfusa sahip bir mahalle ve Kent Ekmek büfesine ciddi anlamda talep var. Kent Ekmeğe müracaat edilmiş ancak verilen cevap şu: “Mevcut kapasitemiz yeterli değil. Şu an mevcut yerlerin taleplerini karşılayabiliyoruz.” Gökkent Mahallesinde sadece bir adet ekmek fırını var oda hiçbir şekilde mahallenin ekmek ihtiyacının karşılayamıyor.

BÖLGEDE BANKALARIN ATM’Sİ YOK

Bölgede hiçbir bankanın ATM’si yok. Hiç olmazsa Ziraat Bankası’nın bir ATM’si mümkünse konsun diyorlar. Bu konuda da gerekli girişimlerde bulunulmuş ama maalesef henüz sonuç alınamamış.

FATURA ÖDEME NOKTASI VE KART38 DOLUM NOKTASI İSTENİYOR

Elektrik, doğalgaz ve su gibi faturalarını ödeme noktası talep ediliyor. Müracaatlar sonucunda mahallede verimli bir yer olmadığı söylenmiş. Kamu hizmeti verilirken bazı noktalarda verim aranmaz. Kart38 dolum noktası talep ediliyor. Yani bu konuda sadece dolum ATM’si olsa yeterli. Ancak bu konuda da ihtiyaç henüz karşılanmamış.

ÜST GEÇİTLERE ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN KURULSUN

Mimarsinan köprüsünden Gökkent tarafına döndüğünüzde Organize Sanayi istikametine giderken 2 adet üst geçit mevcut. Bu üst geçitlere gerek yaşlılar ve gerekse engellilerin kullanabilmesi için asansör ve yürüyen merdiven talep ediliyor. Çünkü insanlar yoldan geçmeye çalışıyorlar. Bu yüzden yılda en az 3 kez ölümlü kaza oluyor. Bu yol üzerinde özellikle ölümlü kazalardan dolayı hem gidiş özelliklede geliş istikametine EDS kurulması talep ediliyor.

MESİRE ALANI YOK

Bölgede vatandaşların ailece gidip piknik yapabileceği yada vakit geçirebilecekleri hiçbir mesire alanı yok.

ALTERNATİF ANAYOL

Anayol üzerinden Gökkent tarafına döndükten sonra Gökkent girişinden Bahçelievler Mahallesi istikametine alternatif bir anayol açılması talep ediliyor. Bu yol hem Şirintepe tarafındaki trafik yükünü alacak hem de Gökkent mahallesine bir hareket getirecek ve ticari anlamda da faydası olacaktır.

SP’li Sinan Aktaş, “Tüm bu talepleri başta Melikgazi sınırları içerisinde olması nedeniyle öncelikle Melikgazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Palancıoğlu’nun ve Büyükşehir’i ilgilendiren konularda da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Memduh Büyükkılıç Beyin dikkatlerine sunuyor, en kısa zamanda bu konularda gerekli girişimlerde bulunmalarını ve gereğini rica ediyorum.” Diyerek açıklamalarını noktaladı.

>>Ekrem Nazlı

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır