menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AGÜ'de 5'inci Yaşam Bilimleri Kongresi başladı

Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Yaşam Bilimleri Kongresi başladı.
21 Şubat 2020, Cuma

Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin ev sahipliğinde Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye, biyoloji, genetik, tıp, eczacılık, biyomühendislik, kimya ve mühendislik bilimlerinde uzman, yaklaşık 250 katılımcı katıldı.


Kongreye telekonferans yöntemiyle bağlanan AGÜ Rektörü Prof Dr. İhsan Sabuncuoğlu, yaptığı konuşmada, etkinlik boyunca akademisyen, araştırmacı, uzman ve uygulayıcıların, gerçekleştirdikleri çalışmaların öğrencilerin vizyonlarına önemli katkı sağlayacağını söyledi.


Kongrede bilim ve bilim insanına ışık tutacak nitelikte bilgilerin konuşulacağını aktaran Sabuncuoğlu, şunları kaydetti:

"8 üniversite ve 2 bilim merkezinin yanı sıra öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte 5 lise ve 9 ilden yaklaşık 250 bilim insanının katılım göstereceği kongremizin, Yaşam Moleküler, Biyoloji ve Genetik, Biyoloji, Biyomühendislik, Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Nanoteknoloji ve diğer temel bilim alanlarında uzmanlık yapan bilim insanlarının araştırmalarına ve öğrencilerimizin vizyonlarına önemli katkılar sunacağı inancındayız. Temel olarak kanser biyolojisi, proteomiks, biyoinformatik, doku mühendisliği, kök hücre, nanobiyoteknoloji, sinir bilim, immünoloji ve biyomedikal gibi önemli konuları ele alınacağı kongremizde, yaşam bilimleri alanında çalışan temel, klinik ve mühendislik bilim alanlarında çalışan uzman hocalarımızı öğrencilerle bir araya getirerek interaktif bir ortam yaratmayı hedefliyoruz."

Açılış konuşmalarının ardından Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Devrim Gözüaçık, otofaji çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Kongre, en iyi bilimsel çalışma ödül töreninin ardından yarın sona erecek.

Diğer BİLİM-TEKNOLOJİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır