menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

16 bin kişilik sağlık merkezinin temeli atıldı

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait arsa üzerinde Hayırsever Osman Akgöz tarafından yaptırılacak olan Osman-Neyire Akgöz Aile Sağlığı Merkezi’ne ilk harç kondu.
15 Eylül 2020, Salı

Programda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin 800 metrekare kapalı alana sahip ve yaklaşık 16 bin kişiye hitap eden bir merkez olacağını açıkladı. Son teknolojik cihazlarla hizmet verileceğinin altını çizen Başkan Yalçın şunları söyledi: “Osman amcamızın ve eşi hanımefendi aile sağlığı merkezi yaptırmak üzere bize müracaat ettiklerinde biz de mülkiyeti belediyemize ait bu arsayı gösterdik. Çok memnun olduk devlet millet iş birliğinden. Bu merkez yaklaşık 16 bin kişiye hitap edecek. Burada 2 katlı, toplam 800 metrekare kapalı alanı olan bir bina olacak. İçerisinde sekreteryasıyla beraber 5 aile hekimi yer alabilecek. Tıbbi müdahale odası, laboratuvar, toplantı odası, gebe takip odası, arşiv ve mutfağı da bulunan son teknoloji cihazlarla donatılmış bir aile sağlığı merkezi olacak. Allah hayırlarını kabul etsin.”

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de Talas’ta ihtiyaç olan bir bölgede yeni bir Aile Sağlığı Merkezi’nin kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hayırsever Osman Akgöz ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından dualar edilerek temele ilk harç kondu. Kurumsal Haber

 

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır