Ersoy: 'Seçimi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz'

Pınarbaşı ilçesi tekrar sandık başına gitti ve oynu CHP'nin adayı Deniz Yağan'dan yana kullandı. MHP Milletvekili Baki Ersoy ise sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, 'Seçimi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Ersoy: 'Seçimi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz'

Çekişmeli geçen seçim sürecinin ardından Pınarbaşı halkı CHP belediye başkan adayı Deniz Yağan'ı seçti. MHP Milletvekili Baki Ersoy ise sonuçların ardından yaptığı paylaşımla seçim sonuçları nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getirirken oy kullanan seçmenlere teşekkür etti.

Kayseri, Aksaray, Şanlıurfa ve Sivas'ın bazı ilçelerinde vatandaş tekrar sandık başına gitti. Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi de günü hareketli şekilde kapattı. Cumhur İttifakı ve CHP gün sonuna kadar kapı kapı dolaşıp seçmenlerden oy istedi.

Sandıkların büyük bir bölümü açıldığında CHP Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, kesin olmayan sonuçlara göre 289 oy fark ile pınarbaşı'nda yenilenen seçimleri Deniz Yağan'ın kazandığını açıkladı.

Pınarbaşı’nda yenilenen yerel seçimleri CHP adayı Deniz Yağan 289 oy farkla kazandı. CHP Genel Başkanı Özel, ''Seçmen mağlubiyeti kabul etmeyenlere ders verdi.'' dedi.

Milletvekili Baki Ersoy ise seçim sonuçları ardınan sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ersoy paylaşımında şunları kaydetti: ''Kıymetli hemşehrilerim,  2  Haziran  2024 tarihinde yenilenmesine karar verilen Pınarbaşı  yerel seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre tamamlamış bulunmaktayız.  

Her biriniz demokratik haklarınızı kullanmak üzere bugün sandık başına gittiniz.  Oy kullanmak , demokratik bir hak olmanın yanında, şehrimizin ve ilçemizin geleceğini şekillendirme gücümüzü ortaya koymaktır.  Bu özel süreçte sizlerin desteği,  katılımı her birimiz için büyük anlam ifade etmektedir. Öncelikle kıymetli katılımlarınız için teşekkür ediyor, demokratik hakkını Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayımızdan yana kullanmış ya da kullanmamış tüm hemşehrilerime ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  

Bizler yoğun geçen saha çalışma sürecinde sizlerle gönül gönüle olmanın, yürek köprülerimizi sağlaştırmış olmanın mutluluğunu yaşarken,  resmi olmayan sonuçlara göre çok az bir oy farkı ile seçimi kaybetmenin de üzüntüsü içerisindeyiz.  

Girdiğimiz her eşikte, oturduğumuz her minderde bizi evlâdı gibi bağrına basan analarımız, yediğimiz ekmeğin, tuzun hakkını ömürlük hatır sayan babalarımız ve aynı sofraya diz kırdığımız tüm kardeşlerimiz, ez cümle haneleriyle birlikte gönüllerine misafir eden  kadınıyla, erkeğiyle tüm Pınarbaşılı hemşehrilerimiz dün olduğu gibi, bugün de ve yarınlarda da başımızın tacıdır.  

Çalışmalarımız Sevdamız Kayseri’mizin tüm ilçelerinde olduğu gibi Pınarbaşı’mızda da artarak devam edecektir.  Seferimiz her daim şehrimize ve sevdalısı olduğumuz aziz hemşehrilerimize hizmet etmek içindir.  Zaferimiz ise her şeyden önce gönüllerinizde olmaktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi yeniden saygı ve sevgilerimle selamlıyor,  bu yoğun süreçte destek ve dualarınızdan dolayı her birinize yeniden ayrı ayrı teşekkür ediyorum.''