Ersoy'dan Genç'e yanıt: 'Partililerinin yanında ayrı, bizim yanımızda ayrı konuşan...'

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un, Pınarbaşı ilçesindeki mühürsüz oylar ile ilgili CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç'i kendisine şahit göstermesine tepki gösteren Genç, bu iddiaları yalanlamış ve 'Bunlar hep dedikodu' ifadelerini kullanmıştı. Baki Ersoy'dan Aşkın Genç'e yanıt geldi.

Ersoy'dan Genç'e yanıt: 'Partililerinin yanında ayrı, bizim yanımızda ayrı konuşan...'

'Öncelikle kendisine saygı duyan,hürmet eden bir kardeşi olarak bu açıklamasından dolayı çok üzüldüğümü belirtmek isterim' diye Baki Ersoy, Aşkın Genç'in partililerin yanında başka, kendilerinin yanında başka konuştuğunu ifade etti.

Baki Ersoy açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Kıymetli hemşerilerim,dün gece Pınarbaşı ilçe Seçim Kurulunda yaşanan hadiselerde CHP Milletvekili Sayın Aşkın Genç’i şahit göstermem ile alakalı kendisi “ Dedikodu” açıklamasını yapmış.Öncelikle kendisine saygı duyan,hürmet eden bir kardeşi olarak bu açıklamasından dolayı çok üzüldüğümü belirtmek isterim.Biz oraya gittiğimiz andan itibaren kendisi başından sonuna bütün yaşanılan hukuksuzluklara,mühürsüz oyların torba torba içeri taşındığına şahit olmuştur ve bu şahitliğini İlçe Kaymakamımızın odasında İlçe Kaymakamınız,İlçe Seçim Kurulu Hakimi,İlçe Belediye Başkanımız,İlçe Başkanımız,ilçede görev yapan hakim ve savcı kardeşlerimizin önünde de kabul etmiştir.Sayın Aşkın Genç Milletvekilimizin bu şahitliğine şahitlik edeceklerde o odada bulunan yukarıda saydığım kişilerdir.
Kıymetli hemşerilerim biz herkesin demokratik tercihine tabiki saygı duyacağız.Ancak haksızlıklar ve hukuksuzluklar karşısında da susmayacağız.
Pınarbaşı’mızda geçerli oylar doğru sayıldığında ve bizdeki verilere göre açık ara önde olduğumuz aşikardır.
Kaldı ki gerekli itirazlarımız yapılmıştır.
Sayın Aşkın Genç’e bir kardeşi olarak tavsiyem partililerinin yanında ayrı,bizim yanımızda ayrı konuşan bir yapının sadece kendisine değil temsil ettiği makama da zarar vermemesi adına dikkat etmesidir.
“Burası ayrıca benim anamın memleketi bunlar doğru değil Menduh Abide bizim ağabeyimiz tabiki düzeltilir” söylemlerini de o odada bulunan başta Kaymakam bey olmak üzere tüm hazirunun önünde konuştuğunu da hatırlatmak isterim.
Nasıl ki biz Sayın Vekilimizin Babasının Ata toprağı Sarız’daki seçim sonuçlarına saygı duyduysak tabi ki kıymetli annesinin Ata topraklarında gözlerinin önünde yapılan hukuksuz işlere de kendisinin saygı duymasını ve “Dedikodu” diyerek geçiştirmeye çalışmasını doğru bulmadığımızı ve sandıkta kazandığımız seçimi İlçe Seçim Kuruluna kurulan bir tezgah ile masada kaybetmeyeceğimizi bilmesini isteriz.
Kamuoyuna saygılarımla…"