Aşkın Genç'ten Baki Ersoy'un iddialarına yanıt: Dedikodu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un kendisini şahit göstermesine ilişkin konuştu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Aşkın Genç'ten Baki Ersoy'un iddialarına yanıt: Dedikodu!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı ilçesinde yaşanan tartışmalar hakkında konuştu. Bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un kendisini şahit göstermesine tepki gösteren Genç, iddiaları yalanladı. 

Pınarbaşı ilçesinde sular durulmuyor... CHP'li bazı sandık görevlilerinin 3 adet mühürsüz oy torbasını değiştirdiği iddiası ortaya atılmış, MHP milletvekili Baki Ersoy olaya tepki göstererek müdahale etmişti. Baki Ersoy, Pınarbaşı ilçesinden fotoğraf paylaşarak, seçimi kazandıklarını ve yetkisi olmayan kişilerin tespit edilerek itiraz ettiklerini duyurdu.

Olayın ardından MHP İl Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, '31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Pınarbaşı ilçemizde, MHP olarak şu ana kadar ilçe seçim kurulunda bulunan tüm veriler göstergesinde 350 oy farkla önde olmamıza rağmen bizzat CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindeki yandaşları tarafından, onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığını üzüntü ile belirtmek isteriz. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve beraberindeki heyet, İlçe Seçim Kurulu’na gittiğinde ise CHP’liler tarafından fiziki saldırıya uğramıştır ve akabinde tatsız olaylar yaşanmıştır. Bu mefhum olayların şahidi bizzat İlçe Seçim Kurulu’nda bulunan ilçe seçim hakimi, ilçe kaymakamımız, ilçemizde görevli savcılarımız ve şahitliğini kabul eden CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’tir. MHP olarak helal oylarla aldığımız oylarımızı, hilelere, demokrasiye ihanet edercesine yapılan hamlelere yedirmeyiz. Oylarımız namusumuzdur. Seçime gölge düşüren, şaibe karıştıran kimseye müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz' ifadelerine yer verilmişti.

Aşkın Genç, ‘Bizim orda söylediğimiz kimsenin bir oyu diğerine yazılmasın. Bunu söyledik. Hak neyse o olsun. Orda en ufak bir haksızlık, hukuksuzluk olmasın dedik. Ben de bu ifadeyi kullandım, Baki bey de bu ifadeyi kullandı’ ifadelerini kullanırken, şahitlik ile ilgili ‘Kesinlikle öyle bir şey yok’ dedi.

Genç, ‘Kaymakam beyin odasında söylediğimiz doğrusu neyse o yapılsın, haksızlık yapılmasın. Orda bir şahitlik söz konusu değil. Bunlar hep dedikodu. Mühürsüz imza geldi, Mühğrsüz çuval geldi. Bunlar hep dedikodu’ ifadelerinde bulundu.