Emeklilere Müjde! - Zam Farkının Yatacağı Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere müjdeli haberi verdi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam farkının yatacağı tarih belli oldu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Emeklilere Müjde! - Zam Farkının Yatacağı Tarih Belli Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere müjdeli haberi verdi. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam farkının yatacağı tarih belli oldu.

Ocak 2024 itibarıyla gerçekleştirilen yüzde 49,25 oranındaki zam, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarını artırmıştı. Bakan Işıkhan, sosyal medyada yaptığı açıklamada, ‘Ocak 2024 itibarıyla yaptığımız yüzde 49,25 oranındaki yükseltme sonucunda, SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin aylık fark tutarlarını ödemeye başlıyoruz. SSK kapsamında emekli olan vatandaşlarımız için 6 Şubat'ta, Bağ-Kur kapsamında emekli olan vatandaşlarımız için ise 7 Şubat'ta fark ödemeleri gerçekleştirilecek’ dedi. Bu gelişme özellikle emekliler arasında heyecan yaratırken, bazı kesimlerin maaşlarındaki düzenlemelerden memnuniyetsiz olduğu gözlemleniyor. Yerel seçimlere yaklaşırken, kulislerde dolaşan bilgilere göre, emeklilere seyyanen 7 bin TL civarında bir zam yapılacağı spekülasyonları da gündemde.

Vedat Işıkhan’ın açıklamalarına göre, SSK emeklileri 6 Şubat'ta, Bağ-Kur emeklileri ise 7 Şubat'ta aylık fark ödemelerini alacaklar.