CHP Kayseri tepki göstermişti - İşin aslı bambaşka çıktı!

Kayseri'de CHP Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir, Kocasinan Belediyesi'nin kullandığı sloganın kendilerine ait resmi bir slogan olduğunu söyleyerek duruma tepki göstermişti. Olayın aslı bambaşka çıktı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde...

CHP Kayseri tepki göstermişti - İşin aslı bambaşka çıktı!

Kayseri'de CHP Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir ile Kocasinan Belediyesi arasında slogan krizi yaşanıyor. Özdemir Kocasinan Belediyesi'nin kullandığı sloganın kendilerine ait resmi slogan olduğunu iddia etti, olayın aslı ise bambaşka çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın kullandığı seçim sloganının kendilerine ait resmi slogan olduğunu iddia ederek duruma tepki göstermiş, “Bize ait olan sloganı kullanmaları doğru değildir. Bu sloganın değiştirmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın seçim sloganı olarak kullandığı “İşimiz, gücümüz Kocasinan” yazılı sloganın kendilerine ait olduğunu savundu. Özdemir, Kocasinan Belediyesi’nin kullandığı bu sloganı değiştirmesi gerektiğini hatırlattı. 

Barış Özdemir yaptığı yazılı açıklamada, “Bize ait olan sloganın rakiplerimiz tarafından kullanılıyor olması algı siyasetinden öteye gitmemektedir. Kocasinan Belediyesi’nin acilen bu slogandan vazgeçmesi gerekmektedir. Biz 31 Mart Yerel seçimlerine giderken Genel Merkezimiz tarafından belirlenen resmi sloganın kendi ilçemizdeki rakibimiz olan Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı ve Başkan Adayı tarafından kullanılmasını istemiyoruz. Bize ait olan sloganı kullanmaları doğru değildir. Bu sloganın değiştirmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Görüyoruz ki rakiplerimiz bir slogan dahi belirleyemedikleri için bizden kopya çekiyorlar. Bunun önlenmesi için mücadele edeceğiz” ifadelerine yer vermişti.

5 yıl önce Kocasinan Belediyesi kullanıyormuş!

Ancak Özdemir'in resmi slogan olarak savunduğu sloganın 5 yıl önce Kocasinan Belediyesi tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.

İşte o paylaşım,

CHP Kayseri tepki göstermişti - İşin aslı bambaşka çıktı!