Büyükşehir desteğiyle kendi dükkanını açtı - Kadınlara ilham oldu!

Kayseri'de yaşayan 2 çocuk annesi Hacer Nur Sığırcı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK'ten 41 yaşından sonra aldığı eğitimle kendi iş yerini açtı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Büyükşehir desteğiyle kendi dükkanını açtı - Kadınlara ilham oldu!

Kayseri’de yaşayan 2 çocuk annesi Hacer Nur Sığırcı, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.’de (KAYMEK) 41 yaşından sonra aldığı eğitimle kendi iş yerini açtı. Sığırcı, KAYMEK kurslarında eğitim alarak, hayatına yön vererek, kendi iş yerini açtı. Başarı hikayesini anlatan Hacer Nur Sığırcı, ''Ev hanımıyım ama yeni dükkân açtım. Doğal taş, tespih ve gümüş üzerine. Türk Dili Edebiyatı mezunuyum. Zaten kurslar gitmeyi seven, kendini geliştirmeyi seven birisiyim'' dedi.

Büyükşehir desteğiyle kendi dükkanını açtı - Kadınlara ilham oldu!

Biz orada hayallerimizi paylaştık

KAYMEK’in kalitesine vurgu yapan Sığırcı, "KAYMEK’e gelme serüvenimde uzun süredir taşlarla ilgileniyordum, bunu takıya, sanata dönüştürmek eksiğim vardı, araştırdım, evime çok yakın bir şekilde nasıl gidebilirim derken bunu KAYMEK’te gördüm. KAYMEK’in kaliteli oluşunu biliyordum. Alanında çok profesyonel olan hocamdan, arkadaşlarımdan çok memnun kaldım. Halen KAYMEK öğrencisiyim, hem kursuma hem de dükkânıma geliyorum. Biz orayı artık abla, kardeş gibi görüyorum, biz orada hayallerimizi paylaştık. Doğal taş önce merakla başladı, daha sonra bunu işe döktüm. Ücretsiz alabileceğiniz, herkesin evine, semtine yakın, profesyonel alabileceğiniz kurslara herkes gitsin. Sertifikasını alsın, ev hanımları evlerinde durmasınlar, bir şeyler üretsinler, insanlar tanısınlar” diye konuştu.

Büyükşehir desteğiyle kendi dükkanını açtı - Kadınlara ilham oldu!

Ayağımıza hizmeti getirdi desek yeridir

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a vatandaşlara böyle bir hizmet vermesinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Sığırcı; “Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum. O bu imkânları sağlamasa biz bu kursları göremezdik. Ayağımıza hizmeti getirdi desek yeridir” dedi.