Büyük kampanyada şehirler açıklandı - Listede Kayseri de var!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2024 yılı için başvuru süreci başlatıldı. TOKİ 36 ilde konut ve iş yeri satışlarının yapılacağını açıkladı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Büyük kampanyada şehirler açıklandı - Listede Kayseri de var!

TOKİ 2024 yılında 36 ilde konut ve iş yerleri satışları yapacak. 36 il arasında Kayseri’nin de yer alması vatandaşlar için sevindirici bir gelişme oldu.

TOKİ’nin başlattığı satışlar Emlak Müzayede sitesinden ilan edilecek. Bu satışları için alan, fiyat ve konum bilgileri üzerinden başvurular alınıyor. Başvurular için son tarih 30 Mayıs Perşembe olarak belirlendi.

31 Mayıs tarihinde yapılacak açık artırma ile 16 konut ve 183 iş yeri satışa çıkarılacağı duyuruldu. Konut alımlarında yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade, iş yerleri için ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkânı sunulacak.

İşte kampanyadan faydalanacak iller,

İstanbul, Balıkesir, Çorum, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Zonguldak, Rize, Siirt, Tunceli ve Kars'ta yer alan konutlar yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade seçeneğiyle satışa sunulacak. İş yerleri ise Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, Ankara, Yalova, Çankırı, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Afyonkarahisar, Erzurum, Gaziantep, Isparta, Diyarbakır, Sinop, Sivas, Kütahya, Osmaniye, Burdur, Adana, Elazığ, Kastamonu, Trabzon, Giresun, Uşak, Kars, Kırşehir ve Şanlıurfa’da yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade ile satışa sunulacak.

Açık artırma ile ilgili bilgiler,

Açık artırmalar, 31 Mayıs Cuma günü Ankara The Green Park Hotel ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca, Emlak Müzayede internet adresi üzerinden de teklif verilebilecek. İnternet üzerinden katılım sağlamak isteyenlerin, kayıtlarını 30 Mayıs 2024 saat 14:00’a kadar tamamlamaları gerekiyor.