Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı'nı ziyaret ederek Türkiye'nin farklı illerinden fuara katılan esnaf ve fuarda alışıveriş yapan vatandaşların ilgi ve sevgi seliyle karşılandı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret ederek Türkiye’nin farklı illerinden fuara katılan esnaf ve fuarda alışıveriş yapan vatandaşların ilgi ve sevgi seliyle karşılandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı’na kurulan Yöresel Ürünler Fuarı’nı ziyaret etti. İlk olarak Kayseri Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanı girişinde kurulan stantlarda satış yapan esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Büyükkılıç, çocuklarla da yakından ilgilenerek onlara Kayserispor forması hediye etti. Büyükkılıç, burada vatandaşlara lokma tatlısı ikramında bulundu.

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli

Fuar alanı girişinde genç bir seveni ile karşılaşan Başkan Büyükkılıç, 4 yıl önce kendisiyle çekilmiş fotoğrafını gösteren gençle tekrar günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Yöresel Ürünler Fuarı’na geçen Büyükkılıç, Türkiye’nin dört bir yanından onlarca firmanın katıldığı, o bölgelerin meşhur ürünlerinin tanıtım ve satışının yapıldığı stantları gezerek, esnaf ve vatandaşla sohbet etti.

Fuar ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, ‘Cenab- Allah’a şükürler olsun huzur şehri Kayseri’mizde gerek şehrimizin esnaflarından gerekse dışardan gelen kardeşlerimizin rızkını temin etmek amacıyla bizim de tavsiyemiz uygun koşullarda, uygun fiyata ürünlerini pazarlamaları mantığı içerisinde yöresel ürünler pazarında vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Onların gönlünde yer etmeye çalıştık. Zaman zaman da ürünler aldık, hediye ettik ama asıl olan muhabbettir dedik’ diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli

Büyükkılıç, Yöresel Ürünler Fuarı’nın ilk kuruluşundan itibaren kente gelerek her fuara katılan ve Sürmene bıçakları satışı yapan Karadenizli esnafa da hoş geldiniz diyerek, ‘Her geldiğimizde başımızın tacı olan gönül insanı değerli dostumuz, muhabbet ortamında bu işleri yapıyor. Onlara da hoş geldiniz diyoruz’ ifadelerini kullandı.

Fuardaki esnaflara hayırlı işler temennisinde de bulunan Başkan Büyükkılıç, helalinden bol rızık kazancı diledi.

Var Olasın, Sağ Olasın, Bir Tanesin Sen

Meşhur Sürmene bıçakları satışı yapan esnafın samimi ve sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Büyükkılıç, esnafa aynı sıcak ilgiyle karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Başkan Büyükkılıç’a başarılar dileyen esnaf, ‘Devamına inşallah, var olasın, sağ olasın, bir tanesin sen’ dedi.

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli

Pişmaniye üretimi ve satışı yapılan stantta eldivenlerini giyen ve pişmaniye üretimine yardım eden Büyükkılıç, vatandaşlara pişmaniye ikram etmeyi de ihmal etmedi.

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli

Dualarımız Sizinle

Başkan Büyükkılıç’ın ziyaret ettiği bir başka stantta ise esnaf, ‘Dualarımız sizinle inşallah, Allah sizden razı olsun’ derken Büyükkılıç da ‘Dillerinize sağlık, bize düşen bir hizmet var mı?’ diyerek teşekkür etti.

Hatay Denilince Akla Künefe Gelir, Muhabbet Gelir, Kardeşlik Gelir, Hoş Görü Gelir

Coğrafi İşaretli Hatay Künefesi üretimi ve satışı yapan stantta, üzerinde Kayseri yazan bir tepsi künefeyi de şerbetleyen Büyükkılıç, ‘Hatay denilince akla künefe gelir, muhabbet gelir, kardeşlik gelir, hoş görü gelir. Medeniyetler şehri Hatay, kardeşimiz bizim canımız’ dedi. Başkan Büyükkılıç, daha sonra şerbetlediği sıcak künefeyi vatandaşlara ikram etti. Büyükkılıç, fuar ziyareti boyunca vatandaşların ilgi ve sevgisiyle karşılaşırken fotoğraf çektirmek isteyenlerle de günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Büyükkılıç'a İlgi ve Sevgi Seli