Bakanlık açıkladı – Kayseri'de yarışma düzenlenecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, okullarda üç dalda sıfır atık temalı yarışma düzenlenecek. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Bakanlık açıkladı – Kayseri'de yarışma düzenlenecek!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’de tüm okullarda üç dalda sıfır atık temalı yarışma düzenleneceğini duyurdu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber’de…

Bakanlık açıkladı – Kayseri'de yarışma düzenlenecek!

Yarışmaya anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılacak. Öğrencilerin bireysel eserlerinin yanı sıra okulların da iyi uygulama örnekleriyle katılabileceği yarışma, ‘Atıktan Sanata İleri Dönüşüm’, ‘Sıfır Atık Projeleri’ ve ‘İyi Uygulama Yapan Okul’ olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenecek.

Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, resmi ve özel okullarda ilk kez düzenlenecek "sıfır atık" yarışmasıyla, öğrencilerde geri dönüşümün önemi, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturulması, yenilikçi çözümler geliştirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Kayseri dâhil tüm okullarda yapılacak yarışmada derece alan öğrencilere çeşitli hediyeler de verilecek. ‘Atıktan Sanata İleri Dönüşüm’ ve ‘Sıfır Atık Projeleri’ dalında birinci olan okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bisiklet ve çevre dostu öğrenci seti, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat, yarışma dallarında birinci olan lise öğrencilerinin ödülü, dizüstü bilgisayar, ikinci olanların elektrikli bisiklet ve üçüncü olanlara ise tablet hediye edilecek.

Okulların yarışacağı ‘İyi Uygulama Yapan Okul’ kategorisinde ise birincilik ödülü olarak ‘çevre beratı’ takdim edilecek.

Yarışmaya 26 Şubat’a kadar başvuru yapılabileceği öğrenilirken, ödül almaya hak kazananların ödüllerinin ise, 30 Mart tarihinde verileceği açıklandı.