78 İlde Operasyon! İçlerinde Kayseri de var

İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerince düzenlenen, 78 ilde gerçekleştirilen 'Mercek-9' operasyonlarında çok sayıda ruhsatsız tabanca, uzun namlulu tüfek, ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Operasyon düzenlenen illerin içinde Kayseri de var. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

78 İlde Operasyon! İçlerinde Kayseri de var
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerince düzenlenen ve 78 ilde gerçekleştirilen Mercek-9’ operasyonlarında çok sayıda ruhsatsız tabanca, uzun namlulu tüfek, ruhsatsız av tüfeği ele geçirilirken 2 bin 36 kişi de gözaltına alındı.

Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına yönelik 78 ilde düzenlenen ‘MERCEK-9’ Operasyonlarında; 1.230 Ruhsatsız Tabanca, 163 Kurusıkı Tabanca, 50 Uzun Namlulu Tüfek, 225 Ruhsatsız Av Tüfeği olmak üzere toplam 1.668 Silah ele geçirildi. Operasyon kapsamında, 2.036 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya X isimli sosyal medya platformundan Mercek-9 operasyonlarına ilişkin paylaşımda bulundu;

Yerlikaya; ‘Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.’ dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı paylaşımda, İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan operasyonlara ilişkin bilgiler verdi; ‘Son 5 gün içerisinde İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Konya, Mersin, Ankara, Gaziantep, Samsun, Antalya, Hatay, Batman, Kahramanmaraş, Sakarya, Kocaeli, Edirne, Manisa, Balıkesir, Osmaniye, Tekirdağ, Aydın, Kayseri, Muş, Çorum, Eskişehir, Mardin, Isparta, Malatya, Afyonkarahisar, Denizli, Elazığ, Aksaray, Çanakkale, Kastamonu, Kütahya, Muğla, Erzurum, Kırklareli, Ordu, Sinop, Yalova, Ağrı, Burdur, Düzce, Giresun, Siirt, Sivas, Karabük, Kırıkkale, Zonguldak, Iğdır, Nevşehir, Tokat, Uşak, Van, Amasya, Erzincan, Kilis, Niğde, Rize, Trabzon, Yozgat, Artvin, Bingöl, Bolu, Çankırı, Karaman, Kırşehir, Tunceli, Adıyaman, Ardahan, Bartın, Bilecik, Bitlis, Kars ve Şırnak olmak üzere toplam 78 ilde evlerde, iş yerlerinde ve yol aramalarında yapılan ‘MERCEK-9’ Operasyonlarında’ 1.230 ruhsatsız tabanca ve 163 ruhsatsız kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 1393 TABANCA yakalandı.’ cümlelerini kullandı.

Operasyon kapsamında; ilk 5 şehirde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

İstanbul'da 322 tabanca, 23 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 471 şüpheli gözaltına alındı.
İzmir’de 92 tabanca ele geçirildi. 138 şüpheli gözaltına alındı.
Adana’da 85 tabanca ele geçirildi. 101 şüpheli gözaltına alındı.
Bursa'da 52 tabanca, 2 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 76 şüpheli gözaltına alındı.
Şanlıurfa’da 56 tabanca, 2 av tüfeği ele geçirildi. 59 şüpheli gözaltına alındı.

Yerlikya; ‘Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle Ruhsatsız Silah Temin Edenlerle ve Silah Kaçakçılarıyla Mücadelemiz Kararlılıklar Sürecek.’ dedi.