Milli Savunma Bakanı Güler: 'Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır!'

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komutanları ile Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki son duruma ilişkin toplantı gerçekleştirdi. Güler 'şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Milli Savunma Bakanı Güler: 'Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komutanları ile Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki son duruma ilişkin toplantı gerçekleştirdi. Güler; 'şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.' dedi.

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde, üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 9 kahraman Türk askeri şehit oldu. Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki Türk askerine yönelik düzenlenen terör saldırısının ardından Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedefleri hava harekâtlarının ve kara ateş destek vasıtaları ile etkili şekilde vuruldu.

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler Başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Şuay Alpay, Alpaslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı ve Celal Sami Tüfekci ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birliklerin komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.

Terörle mücadele operasyonları başta olmak üzere devam eden faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Yaşar Güler, yapılacak çalışmalara ilişkin talimatlar verdi.

Bakan Yaşar Güler toplantıda, 78 hedefin imha edildiğini ve 77 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Güler, gerçekleştirilen toplantıda; ‘12 Ocak'ta, Pençe-Kilit Harekât bölgesinde maalesef 9 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bu vesileyle aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum. Saldırılara derhâl karşılık verilmiş, temas esnasında 23 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Müteakiben Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara, Kandil bölgeleri ile Suriye'nin kuzeyinde düzenlenen hava harekâtları ile bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan toplam 78 hedef imha edilmiştir. Toplam 77 terörist de etkisiz hâle getirilmiştir. İcra edilen bu harekâtlarla şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Terörle mücadelemiz tek bir terörist kalmayıncaya kadar artan tempoyla devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sonuç olarak terörle mücadelemiz başta PKK/PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı terörü kaynağında yok etme konseptiyle artan bir baskı ve tempoda ve taarruzi bir ruhla tek bir terörist kalmayıncaya kadar yurt içinde ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla sürdürülmeye devam edilecektir. Elde edilen başarılarda en büyük pay başta aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere siz kahraman ve fedakâr silah arkadaşlarıma aittir.’ ifadelerini kullandı.