YÖK'ten Öğrencilere Müjde: Burslarda Büyük Artış!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) öğrencilere daha fazla maddi destek sağlamak ve eğitim süreleri boyunca daha rahat devam etmelerine katkıda bulunmak için burs miktarlarında artışa gitti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde…

YÖK'ten Öğrencilere Müjde: Burslarda Büyük Artış!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

YÖK tarafından yapılan burs artışıyla, öğrencilerin finansal yükleri azaltılarak eğitimlerine odaklanmalarına destek olunması hedefleniyor. Yapılan düzenleme, öğrenci dostu bir politika izleyerek, üst öğrenimde kalitenin artırılmasına da katkı sağlamayı amaçlıyor.

YÖK'ten Öğrencilere Müjde: Burslarda Büyük Artış!

Öğrenci dostu politikalarıyla eğitim hayatını sürdüren gençleri desteklemeye devam eden YÖK, Doktora Bursuna zam yaparak, bir işte çalışmayan öğrenciler için 7 bin 500 TL’den 12 bin TL’ye, çalışan öğrenciler için 2 bin 500 TL’den 4 bin TL’ye yükseltildi.

Doktora programına destek!

YÖK Doktora Bursu, öncelikli alanlarda nitelikli bilgi üretecek doktoralı insan kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere veriliyor. Bu kapsamda devlet üniversitelerindeki doktora programlarında öğrenim gören öğrenciler Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından destekleniyor.

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere verilen YÖK Lisans Destek Bursu 1 bin 875 TL’den 3 bin TL’ye, Temel Bilimler Üstün Başarı Sınıflarında eğitim gören lisans öğrencilerinin (TEBİP-Lisans) bursu 2 bin TL’den 3 bin TL’ye yükseltildi.