Yeni iller yolda - Listede Kayseri ilçeleri var mı?

Türkiye'nin 82. ilini belirlemek adına 67 ilçeyi içeren bir liste oluşturuldu. Peki listede Kayseri ilçeleri yer alıyor mu? Ayrıntılar haberimizde…

Yeni iller yolda - Listede Kayseri ilçeleri var mı?

Türkiye’de 82. il oluşturulması yönünde heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Bu kapsamda Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer'in liderliğindeki bir ekip 67 ilçelik bir liste oluşturdu. Listede Kayseri ilçelerinin bulunup bulunmadığı ise merak konusu oldu. İşte detaylar…

Yeni iller yolda - Listede Kayseri ilçeleri var mı?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Türkiye Yüzyılında 100 il, 1000 ilçe’ çıkışı ile 82. il çalışmaları sürüyor. Vatandaşın da gündeminde olan il olacak ilçeler konusu merakla takip ediliyor.

Konuyla ilgili Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer'in liderliğindeki bir ekip coğrafi bilgi sistemleri teknolojisiyle belirlenen 67 ilçelik bir liste oluşturdu.

Liste; nüfus, sosyoekonomik koşullar ve ulaşım durumu gibi temel kriterlere dayanarak Türkiye'nin potansiyel 82. ilini belirlemek amacıyla hazırlandı.

Listede öne çıkan ilçeler ise şu şekilde,

Lüleburgaz
Çerkezköy
Silivri
Çorlu
Büyükçekmece
Tuzla
Kapaklı
Gebze
Çayırova
Darıca
Ereğli
Bandırma
Mustafakemalpaşa
İnegöl
Tavşanlı
Edremit
Bergama
Soma
Aliağa
Akhisar
Salihli
Torbalı
Ödemiş
Nazilli
Alaşehir
Söke
Kuşadası
Milas
Bodrum
Fethiye
Serik
Manavgat
Alanya
Polatlı
Ereğli
Erdemli
Silifke
Kozan
Kadirli
Ceyhan
Dörtyol
İskenderun
Kırıkhan
Arsuz
Reyhanlı
Elbistan
Kahta
Siverek
Viranşehir
Suruç
Ergani
Akçakale
Nizip
Bismil
Midyat
Nusaybin
Cizre
Silopi
Yüksekova
Erciş
Patnos
Doğubayazıt
Fatsa
Ünye
Erbaa
Bafra
Çarşamba

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer'in liderliğindeki ekibin belirlediği listede Kayseri'den bir ilçe bulunmuyor.