Yediemin işletmecilerinin yüzü güldü!

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu'nun Kayseri'de bulunan yediemin otoparkı ile ilgili talebinin olumlu yanıt bulması sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü. Yediemin otopark işletmecisi Çopuroğlu'na böyle teşekkür etti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseei bülteninde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Yediemin işletmecilerinin yüzü güldü!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu yedieminlerde bulunan araçların ekonomiye kazandırılması adına talepte bulunmuş, Çopuroğlu’nun talebinin olumlu yanıt bulmuştu. Haberi duyan sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç hacizli malların yedieminlerde çürümesinin önüne geçecek uygulamanın Kasım’da başlayacaklarını söyledi.

Açıklamada, haczi kalkmış olup halen yedieminlerde muhafaza edilen mallar için kanuni istisnalar hariç (gümrük idaresi, tahsil dairesi) öncelikle borçlu tarafından malın teslim alınması, alınmazsa hak sahiplerinin menfaatleri ve kamu yararı gözetilerek sicile kayıtlı mallar bakımından elektronik satış hükümlerinin uygulanması sağlandığı ve elektronik satış hükümlerine rağmen alıcı bulmamış mallar üzerindeki hak sahiplerinin haklarını korumaktan imtina edilmesi halinde ise mallar bedel karşılığında mülkiyetleri yedieminlere ve kamusal yarar özelinde MKE’ye devrinin sağlanacağı belirtildi. Böylece bir süre önce Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile yedieminde bekleyen araçların ekonomiye kazandırılması hakkında görüşen Çopuroğlu'nun talebi olumlu yanıt bulmuş oldu.

Çopuroğlu ile görüşen Yediemin Otopark İşletmecisi Ethem Gülşan, 'Ekonomiye katkılarından dolayı Şaban çopuroğlu vekilime federasyonu ve esnaf adına teşekkür ederim' dedi.