Ümit Özdağ'dan Kayseri'de yaşanan olaylar hakkında açıklama!

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu bir kişinin küçük yaştaki çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine yaşanan olaylar ülke gündemine oturdu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da konu hakkında X hesabından paylaşım yaptı. Detaylar haberimizde...

Ümit Özdağ'dan Kayseri'de yaşanan olaylar hakkında açıklama!

Kayseri'de yaşanan iğrenç olay sonrası sosyal medya yıkıldı. Valiliğin açıklamasına göre, Melikgazi İlçesi Danişmentgazi Mahallesi'nde bir Suriye uyruklu şahsın küçük yaşta bir çocuğu taciz etmesi sonrası mahallede infial oluştu. Vatandaşlar Suriyeli şahsa linç girişiminde bulunmak istedi. Polis ekipleri ve çevik kuvvet çıkan olaylara müdahale etti. 

Vatandaşlar sokak sokak gezerek yabancı plakalı araçları ve Suriyeli şahısların iş yerlerini yakıp yıktı. Sosyal medyada Kayseri gündem olurken, bir çok siyasi isim konuyla ilgili paylaşım yaptı.

Özdağ: Evlerinize dönün

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da konu hakkında X hesabından şu paylaşımı yaptı;
KAYSERİ’de Eskişehir Bağları mahallesinde
-Suriyeli bir sığınmacı, 5 yaşındaki başka bir Suriyeli kız çocuğuna tecavüz eder. 
-Tecavüzcüyü almak isteyen Polise karşı, tecavüzcünün yakınları zorluk çıkarır ve olaylar büyür. 
-Mahallede yaşayan Türkler olayı duyunca polise direnen Suriyelilere tepki gösterir. Diğer mahallelerden gelen Türkler de sokağa çıkar ve Suriyelilere tepki gösterirler. 
-olaylar bir anda büyür. Polis sayısı yetersiz kalır. Valilik talimatıyla istirahatli tüm polisler acil göreve çağırılır
-Valilik Polislere suriyelileri koruyun talimatı verilir. 
Suriyeli nüfusun yoğun olduğu *Danişmend Gazi* Mahallesinde de Kayseri halkı sokağa çıkarak gösterilere başlar. O mahalleye de Polis sevk edilir. Olayların bu noktaya gelmesinin nedeni hiç şüphesiz şımartılan Suriyelilerin tecavüzcüyü polise vermeyip, direnmesidir. 
Sevgili Kayserililer, polis güçlerine yardımcı olarak evlerinize dönün. Tepkinizi gösterdiniz. Olayların büyümesi Türkiye’nin düşmanlarının işine yarayacaktır.