Seçimlerden sonraki en önemli gün belli oldu!

31 Mart yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından Türkiye'de enflasyon verisi bekleniyor. Uzmanlar yurt içinde, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) o tarihte açıklayacağı enflasyon verilerine dikkat çekiyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Seçimlerden sonraki en önemli gün belli oldu!

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri dün itibariyle tamamlandı. Tüm Türkiye’de 61 milyonu aşkın vatandaş oyunu kullanarak belediye başkanlarını seçti. Vatandaşlar seçimin tamamlanmasının ardından piyasanın nasıl olacağını merak ediyor. Uzmanlar ise Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 3 Nisan tarihinde açıklayacağı enflasyon verilerini işaret ediyor. 

Seçimlerden sonra en önemli gün belli oldu!

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimiyle ilgili belirsizlik devam ederken, küresel piyasalar da karmaşık seyrediyor. Piyasalar, gelecek hafta ABD’de açıklanacak olan istihdam verilerini bekliyor.

Altının ons fiyatı, %3,1’lik artışla 2.233 dolara yükselerek rekor seviyeye ulaştı.

Türkiye TÜİK enflasyon verilerini bekliyor!

Yurt içinde gözler, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 3 Nisan tarihinde açıklayacağı enflasyon verisinde çevrildi.

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, %0,34’lük bir artışla 9.142,40 puandan haftayı kapattı. Dolar/TL, haftayı bir önceki kapanışa göre %1,13 artışla 32,1814 seviyesinden tamamladı.

S&P Global, gelişmekte olan ülkeler için 2024 yılı toplam büyüme tahminini %4,1’den %4,2’ye, Türkiye için ise %2,4’ten %3’e yükseltti.
Pazartesi günü imalat sanayi PMI, çarşamba günü enflasyon, perşembe günü reel efektif döviz kuru ve cuma günü hazine nakit dengesi verileri takip edilecek.

Uzman analist isimler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.200 ve 9.350 seviyelerinin direnç, 9.000 ve 8.900 puanın ise destek konumunda olduğunu belirtiyor.