Özhaseki: 'Yuvalarına bir an evvel kavuşsunlar diye...'

Özhaseki: 'Yuvalarına bir an evvel kavuşsunlar diye...' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından depremden etkilenen bölgelerde yürütülen çalışamalara ilişkin bilgi verdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Özhaseki: 'Yuvalarına bir an evvel kavuşsunlar diye...'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Özhaseki: 'Yuvalarına bir an evvel kavuşsunlar diye...' Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabı üzerinden deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Özhaseki, bakanlık olarak deprem bölgesinin ihya ve inşası için çalışmaların aralıksız devam ettiğini kaydetti.
Yürütülen çalışmalar sonucunda bölgede inşa edilecek 850 bin bağımsız birimden 200 bininin yapımının hızla sürdüğünü paylaşan Özhaseki, deprem bölgesinde her bir vatandaşın yuvasına bir an evvel kavuşması için gecelerini gündüze kattıklarını söyledi.
Bakan Özhaseki paylaşımında, “El birliğiyle, gönül birliğiyle güvenli, sağlam, sıfır atık uyumlu, iklim dostu yuvalarımızı ve iş yerlerimizi inşa edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.
Deprem bölgesinin hızla ayağa kaldırılması için hayata geçirilen “Yerinde Dönüşüm” projesinden de bahsederek, söz konusu kapsamda 226 bin 325 başvurunun yapıldığının bilgisini verdi. Başvurularla ilgili çalışmaların devam ettiğine işaret etti.