O isimden 'Darbe' örnekli demokrasi seçimi mesajı

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alparslan Baki Ertekin, 27 Mayıs, 12 Eylül darbeleri ve 15 Temmuz darbe girişimini örnek göstererek, yarın bir demokrasi sınavı verileceğini söyledi.

O isimden 'Darbe' örnekli demokrasi seçimi mesajı

CEO Ertekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 

“15 Temmuz’da darbecilerin arasından geçip televizyon başında olanı biteni seyreden küçük bir azınlık dışında kadın/erkek, alevi/sünni, Türk/kürt 83 milyon hepimiz sokağa çıkıp darbeye karşı geldik. 27 Mayıs’ta dedemler, 12 Eylül’de babamlar sokağa çıkıp demokrasiye sahip çıksalardı belki de biz 15 Temmuz’u yaşamazdık bile” dedi. 

 

Açıklamasında ‘27 Mayıs darbesinin 63. yılının tam ertesi günü büyük bir tevafuk olarak yarın hepimiz için büyük bir “Demokrasi Sınavı” daha var’ diyen Ertekin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Demokrasiye sahip çıkmak için illa tankların üstüne çıkmaya gerek yok, sandığa gidip oy kullanmak ve irademizin sandığa yansımasını sağlamak da çok önemli. Hangi din, hangi mezhep, hangi etnik kökenden, hangi dünya görüşünden olursanız olun sandığa gidin ve oy kullanın.”

Ertekin, tercihini iki aday arasında yapacak seçmenlere şöyle seslendi: 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” ifadesinin tezahürü olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın: “Ben milletin iradesinin üstünde bir güç tanımadım” ifadesi ile sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun:“Erdoğan’a oy vererek günaha girmeyin. Samimi bir Müslüman bu kadar büyük bir günaha girmez. Bana oy vermeyeceksen sandığa gitme" ifadeleri arasında tercihinizi yapın.”