Müjde: Toplu taşımaya kolaylık geliyor!

Türkiye'nin dört bir yanındaki toplu taşıma kullanıcıları için müjdeli bir haber geldi. Türkiye Kart, 2024 sonuna kadar ülke genelinde yaygınlaştırılacak. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

Müjde: Toplu taşımaya kolaylık geliyor!

Türkiye Kart'ın 2024 sonuna kadar ülkenin yüzde 50'sinden fazlasını kapsaması hedefleniyor. Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde aktif olarak kullanılan Türkiye Kart, bu genişleme sayesinde diğer şehirlerde de etkin bir şekilde kullanılabilecek.

Türkiye Kart ile anlaşma sağlanan tüm belediyelerin, kurum/kuruluşların ulaşım araçlarında kullanılacak tek kart ürünü ile vatandaşlar aynı zamanda bankacılık işlemlerini de gerçekleştirebiliyor. Ayrıca PTT’nin faaliyet alanlarında yer alan ve müşterilerce yoğun olarak kullanılan HGS, Pttcell, Kargo, Sigorta gibi ürün ve hizmetlere de kolay ve hızlı erişim sağlanıyor. 

Müjde: Toplu taşımaya kolaylık geliyor!

Bununla birlikte PTT’nin mevcut yaygın işyeri ve alternatif işlem kanalları ile hem ürüne hem de ürün ile ilgili işlemlere kolayca erişim sağlanabiliyor.

Toplu taşımada ve bankacılık hizmetlerinde fiziksel olarak kullanılacak kartların, geliştirilecek olan Türkiye Kart mobil uygulamasına entegre edilmesi ile mobil üzerinden bankacılık, ulaşım ve online bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilebilecek.

Müjde: Toplu taşımaya kolaylık geliyor!

Toplu taşımada her şehir için ayrı kart taşıma derdini ortadan kaldıran Türkiye Kart, 2024 sonuna kadar Türkiye‘nin yüzde 50’sinden fazlasını kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacak.