Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin yaz döneminde farklı saatlerde hizmet vereceğini duyurdu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de...

Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımı tamamlanan 1 milyon 260 bin metrekarelik toplam alanda 1 milyon metrekare yeşil alanı ve spor aktiviteleri ile dikkat çeken Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sporseverler için ideal bir mekân olan Millet Bahçesi’nde yaz döneminde spor amaçlı gelecek vatandaşlar için sabah 05.00’ten itibaren Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin kapılarını açacağını, gece 24.00’e kadar ziyaretçilerini ağırlayacağını duyurdu.

Kayserililer başta olmak üzere sporseverlerin ne ararsa burada bulabileceğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, sporseverlerin, futbol sahaları, tenis kortları, koşu parkuru, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık alan fitness grupları, BMX parkuru, kaykay pisti, yoga-plates alanlarından faydalanabileceğinin altını çizdi.

Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması

Büyükkılıç, sabah sporu yapmak isteyen vatandaşları da düşündüklerini belirterek, ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçemiz, 1 saat daha erken açılacak. Sporu ve sporcuyu teşvik amacı ile Millet Bahçesi’nde yaz döneminde spor amaçlı gelecek vatandaşlarımız için sabah 05.00’ten itibaren kapıları açıyoruz. Millet bahçemiz, sabah 05.00’ten gece 24.00’e kadar ziyaretçi ağırlayacak’ diye konuştu.

Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması

Başkan Büyükkılıç, 7’den 70’e her kesime hitap eden, şehrin merkezinde bulunmasından dolayı ulaşım kolaylığına da sahip konumu ile şehrin cazibe merkezi haline dönüşmüş olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin her geçen gün daha büyük kitlelere ev sahipliği yapmaya devam edeceğini vurguladı.

Bu kapsamda, yürüyüş yapmak, spor yapmak isteyen vatandaşlara hizmet vermeye bütün parklarda ve mesire alanlarında devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı, gece saatlerinde bakım ilaçlama gübreleme sulama ve temizlik çalışmalarını yoğun halde yapmaya devam edecek.

Millet Bahçesinde Yaz Saati Uygulaması

Hobi Bahçelerinde Kapanış Saati Yaz Mevsiminde 24.00

Başkan Büyükkılıç, yine Kayseri’deki emekli vatandaşların günlük hayatın stresinden uzaklaşmalarına ve keyifli, sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak için kente kazandırılan hobi bahçelerinde kapanış saatinin yaz mevsimi dolayısıyla 24.00 olarak değiştirildiğini duyurdu.