MHP iptal başvurusu yaptı!

Yerel seçim gününü geride bırakırken Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde de tartışmalar devam ediyor. İlçede 3 adet mühürsüz oy torbası iddiası üzerine MHP'de iptal başvurusu yaptı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri Haberlerinde...

MHP iptal başvurusu yaptı!

Kayserili seçmenin gözü Pınarbaşı'da... Vatandaşlar heyecanla olayları takip ediyor. Dün ilçe adliyesinde seçim torbaları nedeniyle çıkan tartışmada MHP ve CHP arasında gerilim arttı. MHP iptal başvurusunda bulundu.

Pınarbaşı'da bazı sandık görevlilerinin 3 adet mühürsüz oy torbasını değiştirdiği iddia edildi. Gece ilçe adliyesinde çıkan tartışma nedeniyle çok sayıda polis ekipleri ve jandarma sevk edildi.

Resmi olmayan verilere göre, CHP adayı Deniz Yağan yüzde 33,30, MHP adayı Menduh Uzunluoğlu da yüzde 31,18 oy oranına sahip.

MHP İl Teşkilatı tarafından akşam yapılan açıklamada, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindekiler tarafından onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığı belirtilerek, ''31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Pınarbaşı ilçemizde, MHP olarak şu ana kadar ilçe seçim kurulunda bulunan tüm veriler göstergesinde 350 oy farkla önde olmamıza rağmen bizzat CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindeki yandaşları tarafından, onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığını üzüntü ile belirtmek isteriz. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve beraberindeki heyet, İlçe Seçim Kurulu’na gittiğinde ise CHP’liler tarafından fiziki saldırıya uğramıştır ve akabinde tatsız olaylar yaşanmıştır. Bu mefhum olayların şahidi bizzat İlçe Seçim Kurulu’nda bulunan ilçe seçim hakimi, ilçe kaymakamımız, ilçemizde görevli savcılarımız ve şahitliğini kabul eden CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’tir. MHP olarak helal oylarla aldığımız oylarımızı, hilelere, demokrasiye ihanet edercesine yapılan hamlelere yedirmeyiz. Oylarımız namusumuzdur. Seçime gölge düşüren, şaibe karıştıran kimseye müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.'' denildi.

MHP ise 6 tane mühürsüz oy torbası olduğunu iddia ediyor.

MHP Pınarbaşı seçimlerinin iptal edilmesi için il seçim kuruluna başvuru yaptı. CHP'li aday 319 oy farkıyla önde gözüküyor.