Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı?

Kurban Bayramı'nda Alışveriş Merkezlerine (AVM) gitmeyi planlayanlar, mağazaların açık olup olmayacağını ve çalışma saatlerini öğrenmeye çalışıyor. Peki, bayram günü AVM'ler açık mı? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde…

Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı?

Kurban Bayramı'nda, alışveriş meraklıları AVM içinde bulunan mağazaların açılış saatlerini ve çalışma düzenlerini merak ediyor. Bayram tatili süresince, birçok işletme ve resmi daireler tatil nedeniyle kapalı olurken, alışveriş merkezleri genellikle ziyaretçilere hizmet vermeye devam ediyor. Ancak, bayramın ilk gününde tüm AVM'lerin kapalı olacağı öğrenildi.

Bayram tatili, 14 Haziran Cuma günü başlayacak ve 23 Haziran Pazar günü sona erecek. Ancak, bu 9 günlük tatil, tüm çalışanlar için geçerli değil. Kamu kurumlarında çalışanlar, memurlar ve belediye çalışanları, 14-23 Haziran tarihlerinde idari izinli sayılacaklarından, 9 günlük tatil yapma fırsatını elde edecekler. Ancak özel sektör çalışanları, Kurban Bayramı tatilinde işlerine devam edecekler. 

Kurban Bayramı'nda AVM'ler açık mı?

Kayseri’de her gün binlerce insanın zaman geçirdiği alışveriş merkezlerini hepsi Kayseri’de Bayramın 1. Gününe denk gelen Pazar günü kapalı olacak. Kurban Bayramı’nın 2.-3-4. günlerine denk gelen Pazartesi-Salı ve Çarşamba günlerinde ise alışveriş merkezleri aynı saatlerinde hizmet veremeye devam edecek.