Kayserili yarışmacı Alan'ı kimseye bırakmadı!

Oktay Kaynarca'nın sunumuyla ekranlara gelen Alan yarışmasının konuğu olan Kayserili Gizem Gürler en büyük alana sahip olarak 100 bin TL'nin sahibi oldu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayserili yarışmacı Alan'ı kimseye bırakmadı!

Alan yarışmasının formatı ekran karşısındakilerin dikkatini çekmeyi başardı. Yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar katılım sağlıyor. Kayseri’den de katılımın yoğun olduğu yarışmada, yarışmacı Gizem Gürler en büyük alana sahip olarak 100 bin TL’nin sahibi oldu.

Kayserili yarışmacı Alan'ı kimseye bırakmadı!

Alan yarışmasının formatı nedir?

Yarışmada 100 yarışmacı, 100 kategori, 1.000.000 TL ödül bulunuyor. Rastgele seçilen bir yarışmacı çevresinde bulunan rakiplerinden birini düello yapmak üzere seçiyor ve seçtiği rakibinin kategorisinde düello için karşı karşıya geliyor. 45’er saniyesi olan yarışmacılar ağırlıklı olarak görseldeki kişi veya nesneyi bilmeye çalıştıkları düellolarda yarışıyor.

Doğru cevap verildiğinde sıra rakiplerine geçerken yanlış cevap verilirse doğru cevap verene kadar aynı görsel ekranda kalmaya devam ediyor. Pas denildiğinde sürelerinden 3 saniye gidiyor ve yeni bir görsel ekrana geliyor.

Süresi biten yarışmacı elenerek yarışmadan ayrılıyor, kazanan kişi düelloyla devam etmek isterse alanındaki rakiplerinden birini daha seçiyor ve yeni bir düello başlıyor. Yendiği rakibinin alanını da kazandığı için düello için seçebileceği rakip dolayısıyla da kategori sayısı artmış oluyor. Devam etmesi kendi avantajına çünkü günün sonunda en büyük alana sahip olan yarışmacı 100.000 TL kazanıyor. 

En fazla yarışmacıyı eleyen de günün birincisi oluyor. Devam etmek istemezse alana geri dönüyor. Eğer düelloyu kazanan kişinin kategorisinde yarışılmışsa kazanan kişi elenen kişinin kategorisini alarak yarışmaya devam ediyor.

Kayserili Gizem Gürler de yarışmada en fazla alana sahip olarak 100 bin TL ödülün sahibi olmaya hak kazandı. Gürler’in sevinci kameralara böyle yansıdı.