Kayseri'ye iki bakan geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki bir dizi program gerçekleştirmek amacıyla Kayseri'ye gelecek. Peki, iki bakan Kayseri'ye hangi gün gelecek? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde…

Kayseri'ye iki bakan geliyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi program kapsamında Kayseri’yi ziyaret ederek burada bazı açılışlara katılacaklar.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Bakan Tekin; ‘Belli derslerin ortalamanın üstünde olması gerekiyor. Temel eğitim yönetmeliğimizde Türkçe'den 70 alma zorunluluğu getirdik. Daha yönetmeliği yayımlamadık. Önümüzdeki hafta çıkacak. 70 ortalamayı tutturamayan geçemeyecek.’ diye konuşmuştu. Yaptığı bu yeni düzenlemelerden ötürü sık sık gündeme gelen Bakan Tekin, Kayseri’de de bazı programlarla da yer alacak. 

Sıfır atık projesi ve Yerinde dönüşüm projesi ile yürüttüğü çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Mehmet Özhaseki, Bakan Tekin ile beraber katılacağı programlardan bir tanesi ise Melikgazi İlçesi’nde Şükrü Baktır İmam hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun açılış töreni olacak. Proje okulunun açılışında yer alacak olan Bakan Özhaseki ve Bakan Tekin, 16 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te Kayseri’de olacağı biliniyor.