Kayseri yazı yaşıyor – O il buz tutuyor!

Kayseri son günlerde adeta yaz havası yaşarken o ilimiz resmen buz tutuyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri yazı yaşıyor – O il buz tutuyor!

Türkiye bu yıl tam anlamıyla kışı yaşayamadı. Kayseri’de de hava adeta yaz günlerini andırıyor. Kayseri yazı yaşarken o ilimiz resmen buz tutuyor. 

Kayseri yazı yaşıyor – O il buz tutuyor!

Doğu Anadolu’da soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 derece ile Ardahan Göle’de ölçüldü.

Ardahan’da etkili olan soğuk nedeniyle, ağaçlar kırağı ile kaplandı. Ardahan’da etkili olan dondurucu soğuk hayatı durma noktasına getirdi. Bölgede gece sıfırın altında 23 derece ile Ardahan’ın Göle ilçesi en soğuk bölge oldu.

Termometreler Ardahan’da eksi 18,6, Çıldır’da 13,7, Posof’ta 9,1, Damal’da 17,6 ve Hanak’ta eksi 18,2 dereceyi gösterdi. 

Kayseri’de ise bugün sıcaklık genellikle 0 derece ile 13 derece arasında değişecek. Sıcaklığın öğlen saatlerinde 13 dereceye çıkması beklenirken kent genelinde az bulutlu bir hava bekleniyor. Az bulutlu havanın saat 18:00’a kadar sürmesi bekleniyor. Kayseri’de akşam saatlerinde puslu bir hava kente hâkim olacakken, hava sıcaklığının da 7 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde kentte puslu havanın devam etmesi bekleniyor. Kentte gece saatlerinde en düşük sıcaklık 4 derece olacakken, en yüksek rüzgâr hızı 17 km/sa olarak öğle saatlerinde görülüyor.