Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Yozgat'ta!

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Yozgat'a gitti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Yozgat'ta!

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bu yılın ilk Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak için Yozgat’a gitti.

Yozgat Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen programda Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından Sivas, Kayseri ve Yozgat illerinde bu güne kadar 1200 projeye destek verildiğini söyledi.

Bu yıl ORAN Kalkınma Ajansı’nın 15’inci yılını dolduracağını belirten Özkan, 'İllerimizde insanımızın emeklerini üretime kazandırmak ve coğrafyamızı cazibe merkezi haline getirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Yapılacak yatırımların hem illerimize hem ülkemize hem de insanımıza hayırlar getirmesini diliyorum' dedi.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Yozgat'ta!

Özkan, bölgelerde yenilikçi, üretimi ve istihdamı arttıran projeler uygulandığını, büyüme potansiyellerinin açığa çıkarılması, iş ve yatırım ortamının, iş birliklerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bölgelerin geleceğine yön vermek için çalışmaların sürdüğünü dile getiren Özkan, 'Ülkemizin kalkınma vizyonu doğrultusunda 2024-2028 yıllarını kapsayacak, bu dönemde ülkemizin odaklanacağı hedef ve stratejileri ortaya koyacak olan 12. Kalkınma Planı uygulama girmişken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Ajansımız da 2024-2028 dönemi Bölge Planı hazırlıklarını yürütmektedir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı sonrasındaki ilk beş yılı kapsayacak 2024-2028 TR72 Bölge Planı çalışmaları tamamlandığında her bir hedef ve öncelik alanında belirlenen proje fikirleri de illerimizdeki yatırımcı kurum ve kuruluşlarımız için yol gösterici olacaktır' diye konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek Yozgat'ta!

Toplantıda gündemdeki maddeler değerlendirilerek karara bağlanılırken Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ve Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) için başlatılan ön başvuru süreçlerine ilişkin de bilgiler verildi.

Yozgat Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in yanı sıra, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Yozgat İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, Yozgat TSO Başkanı Taylan Alakoç ve ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin katıldı.