Kayseri Türkiye'ye Örnek Oluyor!

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Yücel Yılmaz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği uygulamaları Türkiye'ye örnek teşkil eden çalışmalar olarak nitelendirdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de...

Kayseri Türkiye'ye Örnek Oluyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediyelerin çatı kuruluşu olan Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) süreli yayını olan İller&Belediyeler Dergisi’nde TBB Başkanı Yücel Yılmaz’ın ifadesi ile ‘hayata geçirilen iyi uygulamalar’a örnek teşkil etti.

Kayseri’de olduğu kadar farklı illerde de yankı uyandıran proje, faaliyet ve yatırımları ile gündeme gelen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, uzmanlar, akademisyenler ile kurum ve kuruluşların yayınlarına konu oluyor. Bu kapsamda Türkiye’de belediyelerin çalışmalarına destek olan, belediyeciliğin ve yerel hizmetlerin gelişmesine yardımcı olacak konularda, rehberlik etmek, danışmanlık hizmeti vermek, uygulamada karşılaşılan sorunlarla ilgili görüş oluşturmak, belediyelerin menfaatlerini korumak ve bu amaçla gerektiğinde dava açmak gibi önemli görevleri üstlenen TBB’nin süreli yayınında Kayseri Büyükşehir Belediyesi iyi uygulama örneği kapsamında yer aldı.

‘Özel Gereksinimli Bireyler İçin Afet Hazırlığı Semineri’ ile Örnek Gösterildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Özel Gereksinimli Bireyler İçin Afet Hazırlığı’ konulu seminer ile TBB’nin İller&Belediyeler Dergisi’nin son sayısında yer alan Büyükşehir Belediyesi, TBB Başkanı Yılmaz tarafından şu sözlerle ifade edildi: 'Dergimiz yeni sayısında Kayseri’den Antalya’ya ülkemizin farklı şehirlerinde hayata geçirilen iyi uygulamalara yer vererek belediyelerimizin dirençlilik, çevre, enerji verimliliği ve sosyal çalışmalarını duyurmaya da gayret ettik.'

Dergideki 5 İyi Uygulamadan Birisi Kayseri Büyükşehir’in...

TBB’nin dergisi İller&Belediyeler, ‘Deprem ve Acil Durum Planlamaları’ ana temalı son sayısında, 5 şehrin belediyesi ‘İyi Uygulama’ teması ile yer aldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi’nin yer aldığı ‘İyi Uygulamalar’ bölümündeki 5 ilden birisi de Kayseri Büyükşehir Belediyesi oldu.