Kayseri namaz vakitleri (3 Nisan)

Kayseri'de namaz vakitleri nasıl olacak? Sabah, öğle, akşam ve yatsı ezanı kaçta okuyacak? Kayserili iftarını saat kaçta açacak? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Kayseri namaz vakitleri (3 Nisan)
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayserili vatandaşlar namaz vakitlerini, iftar ezanının kaçta okunacağını sıkça internet üzerinden araştırıyor. Bizde Kayseri Anadolu Haber olarak gününze ışık tutacak ayet hadis ve dualarla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan edindiğimiz namaz saatlerini sizler için derledik.

Günün Ayeti

Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, muhakkak ki karınlarını ateşle doldurmuş olurlar ve cehennemi boylarlar.

Nisa/10

Günün Hadisi

Ebû Hüreyre’den Resûlullah’ın (sav) şöyle dediği nakledilmiştir: Muhammed’in canını elinde tutan Allah’a yemin ederim ki bu ümmetten bir Yahudi veya Hıristiyan beni işitir, sonra da benim kendisiyle gönderildiğim (vahy)e iman etmeden ölürse mutlaka ateş ehlinden olur.

(M386 Müslim, Îmân, 240)

Günün Duası

Allah’ım! Ülkemizi ve İslam beldelerini rahmet, bereket ve inayetinle mamur eyle. Ülkemize huzur, emniyet ve güven ihsan eyle. Dünyanın neresinde olursa olsun; ezilen, açlık, kıtlık ve sefalet çeken mazlumlara ve çaresizlere imdat eyle; bizlerden yardımını esirgeme Allah’ım! Asırlardır Yüce dinimiz İslam’ın yolunda insanlığa hizmet eden; çaresizlerin umudu, mazlumların sığınağı, kimsesizlerin hamisi olan aziz milletimizi ilelebet payidar eyle Allah’ım!

Kayseri namaz vakitleri

İmsak: 04.48

Güneş : 06:13

Öğle : 12:46

İkindi : 16:21

Akşam : 19:10

Yatsı : 20:29