Kayseri namaz vakitleri (17 Nisan)

Kayseri'de namaz vakitleri nasıl olacak? Sabah, öğle, akşam ve yatsı ezanı kaçta okuyacak? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Kayseri namaz vakitleri (17 Nisan)
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayserili vatandaşlar namaz vakitlerini, sıkça internet üzerinden araştırıyor. Bizde Kayseri Anadolu Haber olarak gününze ışık tutacak ayet hadis ve dualarla birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan edindiğimiz namaz saatlerini sizler için derledik.

Günün Ayeti

13. O vakit bunlardan bir grup: «Ey Medine halkı! Sizin için duracak yer yok, hemen dönün.» diyorlardı. Yine onlardan bir kısmı da Peygamberden izin istiyor, evlerimiz gerçekten (düşmana) açıktır.» diyorlardı, halbuki açık değildi, sadece kaçmak istiyorlardı.

Günün Hadisi

Ebû Ümâme’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah (sav) şöyle buyurmuştur: Kim Allah için sever, Allah için nefret eder, Allah için verir, Allah için (kötülüklere) engel olursa, imanını kemale erdirmiş olur.

(D4681 Ebû Dâvûd, Sünne, 15)

Günün Duası

Allah'ım gönlümüzden geçenleri en tez vakitte hayırlısıyla kabul eyle. Milletimizin ve bölgemizin huzuru, ümmetin onuru için mukaddesat uğruna mücadelemizi muzaffer eyle; dâhilî ve haricî düşmanlardan bizleri halâs eyle Allah’ım!

Kayseri namaz vakitleri

İmsak: 04.23

Güneş : 05:52

Öğle : 12:43

İkindi : 16:25

Akşam : 19:24

Yatsı : 20:46