Kayseri'de Uzman Danışmanlar Yetiştirilecek

Kayseri SMMMO ve ORAN Kalkınma Ajansı iş birliğinde tarım alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılara danışmanlık vermek için uzman kadro yaratmak amacıyla oda hizmet binasında eğitim düzenlenecek. Detaylar haberimizde...

Kayseri'de Uzman Danışmanlar Yetiştirilecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri SMMMO ve ORAN Kalkınma Ajansı iş birliğinde tarım alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılara danışmanlık vermek için uzman kadro yaratmak amacıyla oda hizmet binasında eğitim düzenlenecek. 15 saat teorik 15 saat uygulamalı olarak planlanan eğitim bittiğinde tarım alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uzman bir danışman kadrosu oluşacak.

GENEL SEKRETER ŞAHİN’DEN BAŞKAN YEDİKAYA’YA ZİYARET

Söz konusu eğitimin ilk dersi için Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yedikaya ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek eğitim hakkında bilgiler verdi.

GENEL SEKRETER ŞAHİN: HEYECAN İÇİNDEYİZ

ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreter İbrahim Ethem Şahin eğitim için heyecanlı olduklarını belirterek, '2023 yılı teknik destek programı kapsamında ORAN Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen bir proje için buradayız. Açıkçası çok heyecan içindeyiz. Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası projemizin yararlanıcısı, bugün inşallah bu proje kapsamında mali müşavirlerimize muhasebecilerimize yatırım fizibilitesi hazırlama ve yatırım analizi konusunda 30 saatlik bir eğitim vereceğiz. Biz şuna inanıyoruz muhasebecilerimiz ve mali müşavirlerimiz firmalara sadece danışmanlık yapmıyorlar, onlara yatırım alanında yönlendirme ve hukuki alanlarda destek veriyorlar. Biz de inşallah bu program kapsamında eğitim alacak olan arkadaşlarımıza ’yatırım yeri nasıl seçilir?’ ‘yatırım kararı nasıl alınır?’, ‘yatırımın finansman analizi nasıl yapılır?’ ‘geri ödeme süresi nasıl hesaplanır?’ gibi genel olarak yatırım kararının analizi nasıl yapılacağına yönelik bir bilgi vermek istiyoruz. İnşallah bu eğitim sonunda da Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında geri bildirimleri ile projelerimize destek verecek bir proje olacağına inanıyoruz' ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YEDİKAYA: BU EĞİTİM EKONOMİMİZE DEĞER YARATACAK

Kayseri SMMMO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yedikaya ise oda yönetim kurulları adına Genel Sekreter İbrahim Ethem Şahin’e teşekkür ederek, 'Böyle güzel bir projede bizimle birlikte hareket ettiği için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Dünyada ve ülkemizde ki tarımın önemi her geçen gün artmakta artan bu öneme hareketle ekonomiye daha verimli katkı sunmak adına bizler mali müşavirler olarak zaten mükelleflerimiz ile iş insanları ile ortak çalışma içerisindeydik. ORAN Kalkınma Ajansımızın destekleri sayesinde de bu eğitimle birlikte meslektaşlarımız yatırım analizlerinde daha donanımlı daha bilinçli olacaklar bu sebeple bizler de bu eğitimi ayrıca önemsiyoruz. Bugün itibariyle eğitimimiz başlıyor. İnşallah bu eğitimimiz hem iş insanlarına hem meslektaşlarımıza hem de tarım alanında ekonomimize değer yaratır.' Dedi

Konuşmaların ardından Başkan Yedikaya ve Genel Sekreter Şahin eğitim salonunu ziyaret ederek, eğitmen kursiyerlerle sohbet etti.

EĞİTİMDE HER BİR KONU İNCE İNCE İŞLENECEK

5 gün sürecek 15 saatlik teorik eğitimin 1. gününde ‘Ekonomik ve Teknik İnceleme’ başlığı altında 9 alt başlıkta pazar araştırmasından yatırım planına kadar her bir konu en ince ayrıntısına kadar işlenecek. ‘Finansal Analiz’ başlığında ise 18 alt başlıkta sunulacak eğitimin sonunda soru cevaplar ile teorik eğitim pekiştirilecek. Teorik eğitimin ardından kursiyerler 15 saatlik uygulamalı eğitimin sonucunda tarım sektöründe danışmanlık verebilecek birer yatırım uzmanı olacak.