Kayseri'de tabelalar alt üst oldu!

Kayseri'de araç sahipleri endişeli. 30 Ocak tarihi itibariyle akaryakıt fiyatlarına yapılan zam, milyonlarca araç sahibini etkisi altına aldı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri'de tabelalar alt üst oldu!

Kayseri’de araç sahipleri endişeli. 30 Ocak tarihi itibariyle akaryakıt fiyatlarına yapılan zam, milyonlarca araç sahibini etkisi altına aldı.
Motorinin litre fiyatına yapılan zam tabelalara yansıdı. Akaryakıt istasyonlarında motorinin litresi 42 TL’yi aştı. İşte detaylar...

Kayseri'de tabelalar alt üst oldu!

Gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyan bu artışın temel nedenleri arasında Brent petrolün 82 dolar seviyelerine çıkması ve dolar kurundaki sürekli değişim yer alırken motorinin litresine 1 TL 38 kuruş daha zam yapıldı. Tabelaların değişmesiyle birlikte motorinin fiyatı 42 TL’yi aştı.

Motorine 24 saat geçmeden ikinci bir zam haberi daha geldi. Sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre; motorine bu gece yarısı 1 TL 40 kuruş daha zam yapılacağı öngörülüyordu. Böylece motorinin litresi 44-45 TL’yi bulacaktı. Ancak motorin fiyatlarında henüz bir değişiklik söz konusu olmadı.

Motorin fiyatları, 30 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere litre başına 1 TL 40 kuruşluk bir zamla karşılaştı. Bu durum, 20 Ocak Cumartesi gününden itibaren son 10 günde motorin fiyatlarına toplamda 2 TL 65 kuruşluk bir zam yapıldığını gösteriyor. Sektör kaynaklarına dayanan bilgilere göre, bu süre zarfında motorin fiyatlarındaki artışlar dikkat çekiyor.

Araç sahipleri, bu son gelişmeler ışığında yakıt giderlerindeki artışla başa çıkma konusunda yeni önlemler düşünmek zorunda kalabilirler. Brent petrol ve dolar kurundaki dalgalanmaların akaryakıt fiyatlarına olan etkisi, gelecekte de dikkatle takip edilecek gibi görünüyor.