Kayseri'de Ramazan Öncesi Denetimler Yoğunlaştı!

Kayseri'de Melikgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde denetimleri yoğunlaştırdı. İlçe genelinde marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimleri yapılıyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de Ramazan Öncesi Denetimler Yoğunlaştı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri'de Melikgazi Belediyesi Zabıta ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde denetimleri yoğunlaştırdı. İlçe genelinde marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimleri yapılıyor. 

Kayseri'de Ramazan Öncesi Denetimler Yoğunlaştı!

Vatandaşların huzur içinde Ramazan Ayı’nı geçirebilmeleri için marketler, fırınlar, pastaneler gibi gıda satışı yapan işletmelerin denetlendiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ‘Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz Ramazan Ayı öncesinde özellikle zincir marketler, çarşı ve pazar denetimleri hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimiz, özellikle temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik etiketleri inceledi. Denetimlerde, ürünlerin fiyatlarının fahiş olup olmadığına, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına, etiketlerdeki ürün fiyatının son değişim tarihi ile önceki fiyatına bakıldı. Vatandaşların daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerimiz aralıklarla devam edecek. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. ‘ dedi.

Kayseri'de Ramazan Öncesi Denetimler Yoğunlaştı!

Denetimlerin Ramazan Ayı içerisinde de devam edeceğini belirten ekipler şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını, bazı eksikliklerin giderilmesi için işletmecilere gerekli uyarıların da yapıldığını belirttiler.