Kayseri'de inşaat ustası kalmadı

Kayseri'de ufak çaplı inşaat işleri için usta bulmak zorlaştı. Peki sebebi ne? Haberin detayları Kayseri Anadolu Haber Gazetesi'nin Kayseri haberlerinde...

Kayseri'de inşaat ustası kalmadı

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem büyük hasara yol açtı. Kahramanmaraş ile birlikte 11 ilde binlerce bina yıkıldı. 

 

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremler nedeniyle inşaat ustaların bölgeye gitmesi nedeniyle Kayseri’de inşaat ustası bulmak zorlaştı.


Deprem bölgesinde yıkılan ve hasar alan binaların onarılması ve yeniden yapılması için çok sayıda inşaat ustasına ihtiyaç duyuldu. Yakın çevredeki şehirlerle birlikte Kayseri’den de inşaat ustaları deprem bölgesindeki işleri yapmaya gittiği için şehirlerde inşaat ustası bulmak zorlaştı. 

Kayseri'de İnşaat ustası kalmadı
Şehirde kalan inşaat ustaları ise 1-2 günlük işlere gitmedikleri için vatandaş kısa süreli inşaat işlerini yaptırmak için usta bulmakta sıkıntı çekiyor. 1-2 günlük işleri kabul eden ustalar ise tek güne çift yevmiye istedikleri için vatandaş inşaat ustası bulamıyor.