Kayseri'de Hastanelerde Yeni Dönem!

Hastanelerde yeni dönem 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlıyor. Peki, yeni dönemde neler olacak? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Kayseri'de Hastanelerde Yeni Dönem!

Kayseri’de hastanelerde yeni dönem 13 Mayıs Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Yapılacak düzenleme ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne (MHRS) ‘Onaylı randevu sistemi’ getirilecek.

Kayseri'de Hastanelerde Yeni Dönem!

Sağlık Bakanı Fahretttin Koca, MHRS’deki sorunların çözümüne ilişkin alınan yeni kararları duyurdu.  Yapılan açıklamaya göre, hastanelerde, hastalara ve hekimlere verimli zaman kullanımı sunacak ‘Onaylı randevu sistemi’ randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan zamanda hizmet bekleyen hastalar için kullanılacak.

Onaylı randevu sisteminde,  randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00’ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekiyor. Onay, https://www.mhrs.gov.tr/ internet sitesi, mobil uygulama ve ALO 182 çağrı merkezi olmak üzere tüm kanallar üzerinden verilebilecek. İptal işlemleri de yine randevu tarihinden bir gün önce akşam saat 20.00’ye kadar aynı kanallar üzerinden yapılabilecek.

Kayseri'de Hastanelerde Yeni Dönem!

Son onay saatine kadar randevusunu onaylamayan kişilerin randevular sistem tarafından iptal edilecek.

Hastaneden randevu alıp, gitmeyenler aynı branş için 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak.

Onaylı randevu sistemindeki bu uygulamadan 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları muaf tutulacak. Bu gruptaki hastalar her zaman randevu alabilecek.