Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!

Kayseri'de Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde vefat eden vatandaşlar için okunan hatimlerin duası Hunat Camii'nde yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programa şehir protokolü de katıldı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayeri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri’de Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde vefat eden vatandaşlar için okunan hatimlerin duası Hunat Camii’nde yapıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı programa şehir protokolü de katıldı. Programın ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayserili vatandaşlara sıcak çorba ve kandil simidi ikram edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, asrın felaketinin yıl dönümünde Kayserili vatandaşlarla Hunat Camii’nde bir araya gelerek depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için hatim ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti Programı’na katıldı.

Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!

Afetlerin yıl dönümünde Hunat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde, depremde vefat edenlere dua etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, “Bir sene önce saat 04.17 itibariyle yaşamış olduğumuz deprem sonrası vefat eden 50 bin canımıza Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine taziye dileklerimizi iletiyor, sabırlar diliyoruz. Onları anıyoruz, dua ediyoruz. Muhterem hocalarımızın burada ifade ettikleri gibi peygamberimiz Aleyhissalatü Vesselam efendimizin müjdesinde olduğu gibi onlar şehit olarak gitmişlerdir. Bizler için de şefaatçi olmalarını temenni ediyoruz” dedi.

Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!

Kayseri olarak bu süreçte üzerine düşenden fazlasını yaptıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mevla’mın lütfuyla bir rahmet vesilesi olarak her türlü imkânları seferber etti, Kayseri şanına yakışır şekilde kendisinden söz ettirdi, milletin devletiyle dayanıştığı, sivil toplum teşkilatlarıyla, belediyelerimizle, Valiliğimiz ekipleriyle, AFAD’ımızla, Kızılay’ımızla İHH’mızla ANDA’mızla, tüm kurum ve kuruluşlarımızla el ele vermek suretiyle o yaraları sarma yönünde irade gösterdik ve üzerimize düşeni yapmaya gayret ettik. Cenab-ı Allah bir daha bizi bu tablo ile karşı karşıya getirmesin diye dua ve temenni ediyoruz. İnşallah bu acıları da paylaşarak azaltacağımızı, şehit olan kardeşlerimizin ailelerini sahiplenerek, onların acısını dindirmeye gayret edeceğimizi ifade ediyorum.”

Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!

Büyükkılıç, Kayserililer başta olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni de tebrik ederek, “Miraç Kandili’ne de denk geldi. Kandili idrak etme anlayışı içerisinde Mevla’mıza bir kez daha sığındık. Kayseri Büyükşehir Belediyesi burada hem vatandaşlarımıza ikramda bulunmak hem de vatandaşlarımızın duasını almak amacıyla onların bize vermiş olduğu imkânı, onlara hizmet olarak sunmaya gayret ediyoruz. Mütevazı çorbamız, simidimiz ve kandil simidimiz ile vatandaşlarımıza ikramda bulunuyoruz. Bu akşam yine Miraç Kandili vesilesiyle camilerimize cemaatlerimiz dolacak, taşacak, hatimler indirecek, mevlitler okunacak, duaları yapılacak” diye konuştu.

Kayseri'de deprem şehitlerine hatim duası edildi!

Birlik, beraberlik mesajı veren Başkan Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Cenab-ı Allah birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu bozmasın. Bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Ay yıldızlı Türk bayrağımız altında vatanına, milletine, devletine bağlı anlayış içerisinde yaşamayı lütfetsin. Şehrimizin, ülkemizin kıymetini bilelim, yöneticilerimize dua edelim. Kayserili hemşehrilerim ile gurur duyuyorum, onlara dua ediyorum, Cenab-ı Allah onlardan razı olsun, her zaman yüz akımız olmuşlardır” ifadelerini kullandı.