menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bu başarı hepimizin!

Anadolu Haber’e 4 ödül birden
14 Mayıs 2022, Cumartesi

Basın emekçileri için her yıl Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve Erciyes üniversitesi tarafından düzenlenen ödüllü medya yarışması düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. Kayseri Anadolu Haber Gazetesi çalışanları 4 dalda ödüle layık görüldü.

 

Kayseri Gazeteciler Cemiyetince (KGC) düzenlenen 2021 Medya Yarışması ile Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesince verilen Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri düzenlenen görkemli törenle sahiplerini buldu. Kayseri Anadolu Haber Gazetesi çalışanları 4 dalda ödüle layık görüldü.

 

Erciyes Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, MHP Genel Başkan yardımcısı İsmail Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, ilçe belediye başkanları, kurum ve kuruluşların müdürleri, öğretim görevlileri, ödül almaya hak kazanan yarışmacılar ve aileleri katıldı.

 

"Hepimize ciddi görevler düşmektedir"

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de yerel ve ulusal basının can çekiştiğini söyledi. Medyanın karşı karşıya kaldığı sorunlara değinen Kösedağ, "Bunlar, ciddi boyutlara ulaşan tekelleşme, meslek etiğinde sapmalar, yozlaşmalar ya da ahlaki çöküş, medya ile siyaset arasındaki ilişkiler. Bu dengeleri iyi ayarlayabildiğimiz takdirde medya alanında daha iyi bir gelecek oluşturabileceğimizi düşünüyoruz. Bu anlamda hepimize ciddi görevler düşmektedir." diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİ BİR ARAYA GETİRMEK

 

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında yarışmayı düzenleme amaçlarının şehrin medya çalışanlarını ve geleceğin genç iletişimcileri olacak olan öğrencileri bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Rektör Çalış, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kampüste değil, sahada üniversite anlayışı ile Erciyes Üniversitesi üst yönetimi olarak şehrimizin dinamikleri ile koordineli çalışmalar yürütmekteyiz. Gerek Üniversite-sanayi işbirliği, gerekse de sivil toplum örgütleri ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalar da şehrimizin gelişmesi için elimizden gelen desteği vermeye özen gösteriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz ödül töreni de bu çalışmalarımızın en güzel örneklerinden birisi olmuştur. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte yapmış olduğumuz bu işbirliğinin temel amacı da şehrimiz medya çalışanlarını ve geleceğin genç iletişimcileri olacak olan öğrencilerimizi bir araya getirmek ve toplumsal sorumluluklarına dair farkındalıklarını güçlendirmektir” dedi.

“BASIN İLE EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞACAĞIZ”

Basın ile el ele gönül gönüle çalışacaklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehrimizin çok daha güçlü, çok daha gelişmiş ve tüm dünyaya tanıtılması için siz basın mensupları ile el ele gönül gönüle çalışmalarımız sürecektir. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak, eski Kayseri Mahallesi’ndeki bir konağımızı Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla Gazeteciler Cemiyeti’mize ‘Basın Müzesi’ olmak üzere tahsis ettik. Bu müzede, matbaa makineleri, eski fotoğraf makineleri ve daktilo gibi Kayseri basınının 110 yıllık tarihiyle ilgili veriler olacak. Cemiyetimizin bu konuda çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanlarından merhum Veli Altınkaya’nın adını yaşatacak olan ve basın tarihine ışık tutacak basın müzesini bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz. Modern bir şekilde dizayn edileceğini paylaşmak istiyorum. Bu vesileyle duayen gazeteci Veli Altınkaya başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm basın emekçilerine Allah’tan rahmet diliyor, sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.”

 

“MEDYA  ÇALIŞANLARI  EMEL HAKLARDAN YOKSUN”

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanında, internet mecrasının da bnasın yayın faaliyetlerinde kullanıldığı bir dönemin yaşandığını söyledi.

İnternet gazeteciliğini, basın meslek ilkelerinin yanında ahlaki, vicdani ve iyi bir sorumlulukla yapan çok sayıda kişi olduğunu belirten Özdemir, "Yaptıkları başarılı çalışmalarla hem yerel gündemi hem de ülke gündemini takip eden ve toplumun haber alma hakkına katkı sağlayan internet gazeteciliği, işini layıkıyla yapanlar dikkate alındığında başarılı bir hizmet vermektedir. Ancak aynı alanda çalışan gazeteci kardeşlerimiz ne yazık ki yazılı, işitsel ve görsel medyada çalışan meslektaşlarının sahip olduğu temel haklardan da yoksundur." ifadesini kullandı.

 

Özdemir, TBMM gündemine gelmesi beklenen sosyal medyayla ilgili kanuni düzenlemede, internet gazeteciliği yapanların hak ve sorumluluklarının belirlenmesini ve internet haber sitelerinin de süreli yayın kapsamına dahil edilmesini beklediklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Mecra ayrımı yapmaksızın gazeteciliğin getirdiği sorumlulukla hareket eden ve mesleğini internet ortamı gibi vuku bulan yeni koşullarda yürüten kesimlerle ilgili yapılacak yasal düzenleme; aynı zamanda basını sabote etme, kişilik haklarına saldırı ve hatta sürekli dezenformasyonla toplumsal huzura taarruz eden, böylelikle de milli güvenliğimize tehdit oluşturan olası gelişmeleri de engelleyebilecektir. Bazı yapancı fon kuruluşlarının son dönemlerde ülkemizde faaliyet gösteren gazeteci görünümlü isim ve yayın organlarını kullanarak Türkiye aleyhtarlığı yaptıkları sahanın internet ortamını kapsaması meselenin önemini açıkça ortaya koymaktadır. Meclis zemininde düzenlenecek bahsettiğimiz kanun teklifi ile dezenformasyonla mücadele kapsamında idari tedbirler güçlendirilirken toplumda endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla gerçeğe aykırı bilgiyi alenen yaymak da suç olarak kabul edilecektir. MHP olarak bu kanun teklifini büyük önem atfettiğimizi ve sayın Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda, genel başkan yardımcımız, aynı zamanda İstanbul Milletvekilimiz sayın Feti Yıldız'ın Cumhur İttifakı anlayışıyla partimiz adına çok değerli faaliyetler yürüttüğünü paylaşmak isterim."

KUPAYI KAYSERİ'YE GETİRMEK İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞMALIYIZ

Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı ise Ziraat Türkiye Kupası'nda 3 büyük takımı eleyerek finale kaldıklarını anımsattı. Gözbaşı, bu süreçte şehir olarak bir ve beraber hareket etmeleri ve kupayı Kayseri'ye getirmek için el birliğiyle çalışmaları gerektiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve iş insanı Süleyman Çetinsaya da ödül alan basın mensuplarını tebrik etti.

ANADOLU HABER’E 4 ÖDÜL BİRDEN

KGC 2021 Ödüllü Medya Yarışması'nda Kayseri Anadolu Haber Gazetesi’nden Dilek Bayram İletişim Fakültesince verilen Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Araştırma- İnceleme dalında birinciliğe layık görülürken, KGC Ödüllü Medya yarışması araştırma-inceleme kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. KGC ödüllü Medya yarışması mizanpaj dalında birinci Muhammed Kösedağ olurken, Selma Kösedağ ise ikinciliğe layık görüldü.

Dereceye girenlere ödülleri, protokol üyelerince takdim edildi.

Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır