Güçlü Basın Şehirleri de Güçlendirir!

Kayseri Mobilyacılar Odası, Erciyes KSS Yapı Kooperatifi ve KUMSMALL AVM Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptığı açıklamada 'Güçlü Basın Şehirleri de Güçlendirir' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Güçlü Basın Şehirleri de Güçlendirir!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Mobilyacılar Odası, Erciyes KSS Yapı Kooperatifi ve KUMSMALL AVM Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptığı açıklamada 'Güçlü Basın Şehirleri de Güçlendirir' dedi. 

Kayseri Mobilyacılar Odası, Erciyes KSS Yapı Kooperatifi ve KUMSMALL AVM Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Sarıkaya, basının toplumları ileriye taşıyan unsurlardan birisi olduğunu söyledi. Basının toplum dinamiklerini hareketlendirme fonksiyonu üzerinde duran Başkan Sarıkaya, 'Toplumlarda gelişmeyi sağlayacak tüm unsurların bir çarkın dişlisi misali birlik beraberlik içerisinde çalışması şehirler ve ülkelerin gelişmesinde en önemli etkendir. Bu anlamda basın hem çarkın önemli bir dişlisidir, hem de bu dişlide yer alan toplum dinamiklerini harekete geçirme fonksiyonunu üstlenmektedir. Özgür ve güçlü basın kuruluşları gelişmenin de önemli bir parçasıdır. Bu anlamda gazetecilerimizin ve görev yaptıkları yazılı, görsel ve işitsel tüm basın kuruluşlarının toplumların ortak değeri olduğunu düşünüyorum. Bu değerin görevini en iyi şekilde icra etmesi her ferdin lehine olacaktır' dedi.

Basın mensuplarının fedakarca görev yaptığını da vurgulayan Başkan Ercan Sarıkaya, Kayseri basını başta olmak üzere toplumun müşterek sesi olmak için gayret gösteren tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik etti.