Genç, her yıl ölümlü kazaların yaşandığı yolu gündeme getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı İlçesi ve Sivas'ı birbirine bağlayan yolda her yıl ölümlerin yaşandığını, TBMM'de gündeme getirdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde…

Genç, her yıl ölümlü kazaların yaşandığı yolu gündeme getirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Pınarbaşı İlçesi ve Sivas İlini birbirine bağlayan, D-300 karayolunda ölümlü kazaların meydana geldiğini ve yolun düzeltilmesi için yetkililere seslendi. 

Genç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kayseri’de yaşanan sorunları gündeme getirmeye devam ediyor.  Sivas İlinin en güneyinde bulunan Gürün ve Kayseri Pınarbaşı İlçesi arasında yer alan D-300 karayolunun bakımsız olmasından dolayı her yıl ölümlü ve maddi hasarlı kazaların yaşandığını vurgulayarak, yolun düzenlenmesi adına yetkililere çağrı yaptı.

‘Yetkililere çağrı yapıyorum’

Kış mevsiminin gelmeden seyir güvenliğinin sağlanmasına dikkat çeken Genç: ‘Seçim bölgem Kayseri Pınarbaşı İlçesi’nde, Sivas karayolunu birbirine bağlayan D-300 karayolunun 100 kilometrelik kesimindeki yol, seyir güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Her yıl ölümlü ve maddi hasarlı trafik kazalarının meydana geldiği güzergâhta, hem bölge halkı hem de sürücüler mağduriyet yaşıyor. Özellikle kış aylarında, hava sıcaklığının düşmesinden dolayı kar yağışı nedeniyle güzergâhta meydana gelen buzlanma ve tipi bir çok kazaya sebebiyet vermektedir. Kış aylarının yaklaştığı şu günlerde can kaybı yaşanmaması için buradan yetkililere çağrı yapıyorum. Pınarbaşı -  Gürün yolu için karayolları bünyesinde bir an önce adım atılmalı. Söz konusu Gürün şartlarına göre yeniden düzenlenmeli ve seyir güvenliği sağlanmalı’ İfadelerine yer verdi.