'Gazze'nin elektrik, su ve doğalgazını keserek soykırım yapıyorlar!'

Filistin'deki çatışmaların acilen durması ve adil bir barış olması yönünde bir basın açıklaması gerçekleştiren Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş, 'Gazze'nin elektrik su ve doğalgazını keserek soykırımla bir milleti, toptan yok etmeye başlamış bulunuyor' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

'Gazze'nin elektrik, su ve doğalgazını keserek soykırım yapıyorlar!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Filistin'deki çatışmaların acilen durması ve adil bir barış olması yönünde bir basın açıklaması gerçekleştiren Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Başkanı Ahmet Taş; 'Gazze’nin elektrik su ve doğalgazını keserek soykırımla bir milleti, toptan yok etmeye başlamış bulunuyor.' dedi. Başkan Ahmet Taş, Filistin'deki çatışmaların acilen durması ve adil bir barış olması yönünde açıklamalarda bulundu.

Batılı Emperyalist devletlerin Filistine getirdiği Yahudiler 123 yıldır müslüman kanı akıtıyor diyen Taş çatışmalara dair şu ifadeleri kaydetti; '1920 yıllarında başlatılan Yahudi göçü sonucu adım adım, Filistin topraklarını işgal edip bölgenin sahibi Müslüman halkı bazen soykırım yaparak, bazen de zorla topraklarına el koyarak, sürgüne göndererek işgal eden Yahudiler kendilerini buraya yerleştiren batılıların desteğiyle 1948 İsrail devletini kurduklarını ilan ettiler.'

Gazze'ye soykırım yapıyorlar diye konuşan Başkan Taş; 'Ne yazık ki İslam ve Arap dünyasının dağınıklığından da istifade ederek adım adım Filistin’i ve Kudüs’ü işgal eden Yahudiler bugün bölge halkını ve kutsal mekanları esir kampına çevirmiş bulunuyorlar. Kutsal mekan Kudüs ve Mescid-i Aksa‘nın onurunu korumak, öz vatanlarında insan gibi yaşamak isteğiyle işgalci İsrail’in saldırılarına karşılık veren Hamas güçleri ile işgalci İsrail güçleri arasında 7 Ekim’den bu yana şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İsrail kuvvetleri her zaman yaptığı gibi savunmasız insanlara ve yerleşim birimlerine karadan ve havadan saldırarak özellikle Gazze’nin elektrik su ve doğalgazını keserek soykırımla bir milleti, toptan yok etmeye başlamış bulunuyor diyen Taş konuşmasını, 'Ne yazık ki Batı dünyası da İsrail’in yardımına koşarak günahına ortak oluyor.' diye sürdürdü.

Açıklamanın devamında ise Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları şu ifadelere yer verdi;

Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak; diyoruz ki!

Türkiye, İslam iş birliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletlerin araya  girmesiyle bölgede çatışmalar derhal durdurulmalı.

Her türlü insani yardım malzemelerinin savaşta zarar gören bölgelere ulaşması için yardım koridoru açılmalı.

İsrail 1967’de yapılan altı gün Savaşları öncesi sınırlarına çekilmeli.

Başkenti Kudüs olan, elinden alınan toprakları iade edilen, Filistin devleti kurulmalı. 

Kurulacak Filistin devletinin sınırları İslam işbirliği teşkilatının barış gücü askerlerince korunmalı.

Batı ülkeleri İsrail’e yaptığı askeri yardımları sona erdirmeli.

Bölgede daha fazla kan akmaması için acilen taraflar arası kalıcı barış görüşmeleri başlatılmalıdır.

Gönüllü Kuruluşlar olarak gerek Kayseri’de gerekse diğer şehirlerimizde mazlum Filistin halkına destek amaçlı her eylem ve Kampanyaya destek vereceğimizi Kamuoyuna ilan ediyoruz.