Ersoy, Kayserilileri müjdeye boğuyor!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kentle ilgili bakanlıklara birçok soru önergesinde bulunarak olumlu dönüşler aldı. Ersoy bu kez de Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya Kayseri'deki tarımsal problemleri iletti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Ersoy, Kayserilileri müjdeye boğuyor!

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin sorunlarını her fırsatta gündeme getiriyor. Kentle ilgili bakanlıklara birçok soru önergesinde bulunan Ersoy, bu kez de Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya Kayseri'deki tarımsal problemleri iletti. Yumaklı, iletilen problemlere dönüş yaptı.

Baki Ersoy soru önergesine dair dönüşleri "Hayırlı Olsun Kayserim" diyerek duyurdu.

Ersoy'un 5 Ekim'de Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'ya ilettiği Kayseri'nin tarımsal problemleri ile ilgili taleplere dönüş yapıldı. 

Ersoy Kayserilileri müjdeye boğuyor!

"Sarımsaklı Ovası Kapalı Sistem Sulama Projesinin durumu" hakkında bir soru önergesi ileten Ersoy'a, "Türkiye Su Döngüselliği ve Verimliliğinin Artırılması Projesi kapsamında; Dünya Bankasından 88.650 da sulama alanına sahip Kayseri Sarımsaklı Barajı Sulaması için gerekli kredi finansmanı sağlanmıştır. Bu bağlamda, Dünya Bankası ile gerekli sözleşmelerin yapılmasını müteakip ihale çalışmalarına başlanacaktır." şeklinde dönüş yapıldı.

Diğer "Yamula Mansap Cazibe ve Pompaj Sulamasındaki patlayan boruların çelik boruya çevrilmesi hususu" ile ilgili sonuçta ise boruların neden patladığına dair proje firması ve Bölge teknik personeliyle teknik rapor hazırlandığı ve bu rapor doğrultusunda da Yamula Mansap Cazibe ve Pompaj Sulamasında gerekli proje revizyonlarının yapılacağı belirtildi.