Erkilet Havalimanı'nda Devrim Niteliğinde Değişiklik: Kabul Etmeyen Giremeyecek

Erkiler Havalimanı'nda Devrim Niteliğinde bir değişiklik yapılacak. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifi ile uçak yolculuklarında yeni düzenlemeler hayata geçiriliyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de…

Erkilet Havalimanı'nda Devrim Niteliğinde Değişiklik: Kabul Etmeyen Giremeyecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erkiler Havalimanı'nda uçak yolculuklarında önemli değişiklikler yapılacak. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifi ile uçak yolculuklarında güvenlik önlemlerine yönelik yeni düzenlemeler hayata geçiriliyor. Bu düzenlemelerle birlikte havalimanlarında ve hava araçlarında daha sıkı güvenlik tedbirleri uygulanacak. 

Yolcu ve Eşya Aramaları Artıyor

Yeni düzenlemeler kapsamında, yolcular havalimanlarına ve hava araçlarına geçerken yanlarındaki eşyalarıyla birlikte teknik cihazlarla ve gerektiğinde el ile aranacak. Yolcular, kendilerinin ve eşyalarının elle aranmasını kabul etmedikleri takdirde, havaalanına ve hava aracına kabul edilmeyecek. Bu uygulama, yolcu güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Uluslararası Anlaşmalara Uyum

Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası anlaşma hükümleri saklı kalmak kaydıyla, havacılık güvenlik tedbirleri can ve mal güvenliğini sağlamak, hava araçlarına, havacılık tesislerine ve kişilere yönelik yasa dışı eylemleri önlemek amacıyla uygulanacak. Bu tedbirler, genel kolluğun gözetiminde özel güvenlik görevlileri tarafından yerine getirilecek.