Erciyes Anadolu Holding'in O Şirketi İçin Zaman Daralıyor!

Bütün şirketleri satılacağı açıklanan Erciyes Anadolu Holding'in önemli markası Mondihome'un satış süreciyle ilgili resmi tarih yaklaşıyor. Hem holding çalışanlarının hem de Kayseri kamuoyunun gözü o tarihte. Ayrıntılar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

Erciyes Anadolu Holding'in O Şirketi İçin Zaman Daralıyor!

Türkiye’nin ve Kayseri’nin en önemli ekonomik değerlerinden biri olan Erciyes Anadolu Holding’in satılacağı açıklanmıştı. Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, 2023 yılınan Ekim ayında, Holding’e bağlı bütün iştiraklerin satışa çıkarılacağını duyurulmuştu.
Ertekin’in o açıklamasından sonra kuruluşa bağlı bazı markalar satışa çıkarıldı ancak teklif olmadığı için adım atılamadı. Tasarruf Mevduatı Fonu (TMSF), son olarak da mobilya sektörünün en önemli markalarından biri olan Mondihome’u satışa çıkaracağını açıkladı.
Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin markanın satışa çıktığını, “Türkiye’nin İstikbal ve Bellona’dan sonra en büyük 3. mobilya markası olan Kayserisporumuzun isim sponsoru olan Mondihome’da satış süreci başladı” şeklindeki paylaşımıyla duyurdu.


Resmi gazetede yayımlanan duyuruya göre, dünyanın önde gelen bağımsız değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapora göre Mondi Mobilya’nın muhammen bedeli 1.200.000.000,00 TL (Birmilyarikiyüzmilyon TürkLirası) olarak belirlendi. İhale şartnamesi satış ilanında belirtilen koşullar sağlandıktan sonra 'TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul' adresinden alınabilecek. Yatırımcılar teklif vermeden önce satış ilanında belirtilen koşulları sağladıkları taktirde Mondi Mobilya tesislerini gezebilecek ve şirkete ilişkin detaylı bilgilere erişim imkânı bulacak.


Yatırımcıların, ihale şartnamesi kapsamında hazırladıkları kapalı teklif zarflarını, en son 24 Haziran 2024 saat 16:30’a kadar ‘TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul’ adresine elden teslim etmeleri gerekiyor.
Kapalı zarf ile verilen teklifler 25 Haziran 2024 saat 10:00’da TMSF Genel Merkezinde teklif veren yatırımcıların huzurunda açılarak İhale Komisyonu tarafından değerlendirilecek ve açık artırmaya geçilecektir.


İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgi https://www.tmsf.org.tr adresinden ve ‘TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul’ adresinden veya 0.212.340 24 12 / 0.212.340 14 94 no.lu telefonlardan alınabilir. 25 Haziran’da açık artırmaya sunulacak Mondihome markasına kimlerin talip olacağı ise merak konusu.