Erciyes Anadolu Holding'de yeni gelişme – O markanın satış süreci başladı!

Erciyes Anadolu Holding bünyesinde hizmet veren Türkiye'nin önemli markası Mondihome'un satış ihale süreci başladı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Erciyes Anadolu Holding'de yeni gelişme – O markanın satış süreci başladı!

Kayseri’nin Türkiye’ye açılan kapısı Anadolu Erciyes Holding’in satış sürecine yönelik yeni bir gelişme yaşandı. Kayserililerin yakından takip ettiği Erciyes Anadolu Holding’e bağlı Mondihome markasının satış ihale süreci başladı. Mondihome tarafından yapılan açıklamada, Hazine mülkiyetinde bulunan %100 oranındaki Mondi Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi paylarının satışa çıktığı duyuruldu.

Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin markanın satışa çıktığını, “Türkiye’nin İstikbal ve Bellona’dan sonra en büyük 3. mobilya markası olan Kayserisporumuzun isim sponsoru olan Mondihome’da satış süreci başladı” sözleriyle duyurdu.

Kayseri’de kurularak Tüm Türkiye’ye hizmet veren sektörün öncü firmalarından Erciyes Anadolu Holding’in mart ayında satış süreci başlamış, tüm Türkiye’nin büyük bir ilgiyle takip ettiği satış sürecinde, en büyük merak holding bünyesinde yer alan Bellona, İstikbal ve Mondihome gibi markaların satışının ne zaman gerçekleşeceği ve şirketlere kimlerin talip olacağı konusuydu.

Yeni gelişmeyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türkiye mobilya sektörünün önemli markaları arasında yer alan Mondihome'un 10 Mayıs 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla satış ihalesine çıktığını duyurdu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Hazine mülkiyetinde bulunan %100 oranındaki Mondi Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi paylarını satışa çıkardı.

Mondi Mobilyanın 2016 yılında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yönetimi kayyıma devredilmiş ve Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu müsadere kararının Yargıtay tarafından da onanmasıyla mülkiyeti Hazine’ye intikal etmişti.

Dünyanın önde gelen bağımsız değerleme şirketi tarafından hazırlanan rapora göre Mondi Mobilya’nın muhammen bedeli 1.200.000.000,00 TL (Birmilyarikiyüzmilyon TürkLirası) olarak belirlendi. İhale şartnamesi satış ilanında belirtilen koşullar sağlandıktan sonra 'TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul' adresinden alınabilecek. Yatırımcılar teklif vermeden önce satış ilanında belirtilen koşulları sağladıkları taktirde Mondi Mobilya tesislerini gezebilecek ve şirkete ilişkin detaylı bilgilere erişim imkânı bulacak.

Yatırımcıların, ihale şartnamesi kapsamında hazırladıkları kapalı teklif zarflarını, en son 24 Haziran 2024 saat 16:30’a kadar ‘TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul’ adresine elden teslim etmeleri gerekiyor.

Kapalı zarf ile verilen teklifler 25 Haziran 2024 saat 10:00’da TMSF Genel Merkezinde teklif veren yatırımcıların huzurunda açılarak İhale Komisyonu tarafından değerlendirilecek ve açık artırmaya geçilecektir.

İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgi https://www.tmsf.org.tr adresinden ve ‘TMSF İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı, Büyükdere Cad. No:143 Esentepe 34394 Şişli/İstanbul’ adresinden veya 0.212.340 24 12 / 0.212.340 14 94 no.lu telefonlardan alınabilir.

25 Haziran’da açık artırmaya sunulacak Mondihome markasına kimlerin talip olacağı ise merak konusu.