Elektronik atıklar çöp değildir!

Erciyes Üniversitesi 'Elektronik atıklar çöp değildir' sloganıyla pesoneline duyurduda bulundu. Bu kapsamda elektronik atık ürünleri bulunan personellerin toplama alanına bırakılması gerektiği belirtildi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Elektronik atıklar çöp değildir!

Erciyes Üniversitesi 'Elektronik atıklar çöp değildir' sloganıyla pesoneline duyurduda bulundu. Bu kapsamda elektronik atık ürünleri bulunan personeller, Araştırma Dekanlığı binasında bulunan elektronik atık toplama alanına elektronik ürünlerini bırakabilecek.

Dünya genelinde, elektronik atıkların doğru bir şekilde yönetilmesi ve geri döüştürülmesi için farkındalık yaratmak amacıyla her yıl 14 Ekim Uluslararası Elektronik Atık Günü olarak kutlanıyor. Bu güne özel ERÜ de bir adım atarak, çalışanlarına çağrıda bulundu.

Elektronik atıklar çöp değildir sloganıyla yola çıkan üniversite, elektronik atıkların çöp olarak değil, geri dönüştürülebilir malzeme olarak görülmesi gerektiğini vurguluyor. Bu doğrultuda üniversite çalışanları 12 Ekim Perşembe günü saat 13.00-17.00 saatleri arasında Araştırma Dekanlığı binasında bulunan elektronik atık toplama alanına elektronik ürünlerini bırakabilecek.

Bu etkinlikle, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik ilkesi doğrultusunda, elektronik atıkların doğru yönetilmesine üniversite olarak katkıda bulunmayı amaçlıyor. Elektronik atıkların geri dönüştürülmesi, doğal kaynakların korunmasına ve çevre kirliliğinin azaltılmasına da katkı sağlayacak.