Depremzededen fazla ücret alan taksici yargılanıyor

Kahramanmaraş'tan Kayseri'ye getirdiği depremzededen fazla ücret aldığı iddiasıyla hakkında 'dolandırıcılık' suçundan dava açılan taksicinin yargılanmasına başlanırken, Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

Depremzededen fazla ücret alan taksici yargılanıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş'tan Kayseri'ye getirdiği depremzededen fazla ücret aldığı iddiasıyla hakkında "dolandırıcılık" suçundan dava açılan taksicinin yargılanmasına başlanırken, Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. 

3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık A.O. hazır bulundu, müşteki M.A.A. duruşmaya katılmadı. Sanık A.O. savunmasında, suçlamaları reddederek, M.A.A. ile 7 bin liraya anlaştığını, yolculuk ve bekleme süreleri nedeniyle müştekinin kendi isteğiyle hesabına 8 bin lira yatırdığını öne sürdü. Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

11 bin lira talep ettiği öne sürülmüştü

Kahramanmaraş merkezli depremlerden 3 gün sonra Kayseri'ye gelmek isteyen afetzede M.A.A, bulunduğu ilde taksici A.O. ile irtibata geçmiş, görüşmede A.O'nun, depremzede vatandaştan 11 bin lira talep ettiği öne sürülmüştü.

Mecbur kaldıkları için taksicinin istediği ücretin 3 bin lirasını Kahramanmaraş'ta, kalanını ise Kayseri'ye ulaştıktan sonra verdiğini, yaptığı araştırmada ise Kahramanmaraş-Kayseri arası taksi ücretinin 4 bin lira olduğunu öğrendiğini belirten M.A.A, Kayseri Adliyesi'ne gidip taksiciden şikayetçi olmuştu.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine A.O. hakkında 2 Mart'ta soruşturma başlatıp Kahramanmaraş'taki adli makamlara resmi yazıyla bilgi vermişti.